O’zbekiston Respublikasi Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligi va O’zbekiston Respublikasi Xalq ta’limi vazirligining qo’shma qaroriga binoan, 2018 yil 13 aprel kuni Toshkent pediatriya tibbiyot instituti Toshkent shahridagi bir qator umumta’lim maktablari bilan hamkorlik to’g’risidagi memorandum imzolashdi.
Institut rektori B.Daminov biriktirilgan maktab rahbarlari bilan o’tkazilgan suxbatda umumta’lim maktabida tahsil olayotgan o’quvchilarning ilm-fan va kasb-hunarga bo’lgan qiziqishini kuchaytirish, institut professor-o’qituvchilarining ilmiy-pedagogik salohiyati va tajribalaridan samarali foydalangan holda ilg’or o’qitish uslublarini umumta’lim maktablaridagi ta’lim jarayoniga mos ravishda tatbiq etish kabi muhim va dolzarb vazifalarni hamkorlikda amalga oshirish haqida o’z fikrlarini bildirdi.

News > News > Tashkent pediatric medical Institute has signed a Memorandum with the public schools.
On April 13, 2018, the Memorandum on joint resolution of the Ministry of higher and secondary special education and the Ministry of public education of the Republic of Uzbekistan on cooperation of Tashkent pediatric medical Institute with a number of secondary schools of Tashkent was signed
The rector of the Institute B. T. Daminov had a conversation with the Directors of schools of Tashkent city. During the conversation, BT Daminov expressed his views on increasing the interest of students in the professions, crafts and the introduction of innovative teaching methods suitable to the educational process in secondary schools, effectively using the experience and scientific and pedagogical potential of professors and teachers of the Institute