Yangiliklar > Yangiliklar > Ikkinchi jahon urushi qatnashchilariga 5 mln so‘mdan beriladi
9 may bayrami munosabati bilan Ikkinchi jahon urushi qatnashchilari va nogironlariga 5 mln so‘mdan beriladi.
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 16 aprel kuni «Ikkinchi jahon urushi qatnashchilarini rag‘batlantirish to‘g‘risida"gi farmonni imzoladi.
9 may umumxalq bayrami - Xotira va Qadrlash kuni o‘tkazilishi hamda fashizm ustidan qozonilgan g‘alabaning 73 yilligi nishonlanishi munosabati bilan urush qatnashchilari va nogironlarini moddiy rag‘batlantirish maqsadida ularga 5 mln miqdorida biryo‘la pul mukofoti belgilandi.

News > News > Participants of the Second world war will receive 5 million soums
In honor of the holiday on may 9, Participants and invalids of world war II will receive 5 million soums.
President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev signed a decree "on encouragement of Participants of the second world war"on April 16.
In connection with the may 9 holiday (Day of memory and honor), the celebration of the 73rd anniversary of Victory over fascism, and for the purpose of providing incentives to participants and invalids of the Second world war, they established a one-time monetary reward in the amount of 5 million soums.