2018 yil 11 yanvar kuni 14 yanvar “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan institutning sobiq harbiy kafedra xodimlari uchun bayram tadbiri o’tkazildi va bayramga tashrif buyurgan 12 nafar sobiq faxriy xodimlarga bayram sovg’alari taqdim etildi.
2018 yil 6 mart 8 mart Xalqaro xotin qizlar kuni bayrami munosabati bilan institutning 110 nafar xotin-qiz xodimlari uchun bayram tadbiri o’tkazildi va ularga qimmatbaho sovg’alar berildi. Institut klinikasining 93 nafar ishchi-xodimlariga ularni yozgan arizalariga muvofiq moddiy yordam ko’rsatildi.
2018 yil davomida xodimlarni o’z sog’liqlarini tiklashlashlari uchun «Turon» (1), «Botanika» (1), «Chortoq» (3), «Oqtosh» (3), «Zomin» (2), «Bo’ston» (2), «Chimyon» (2) va 2 nafar xodimning oila a’zolariga jami 16 xodimga Respublikaning dam olish oromgohlari va sihatgohlariga hamda 20 nafar xodimga “Yunusobod suv havzasiga” imtiyozli yo’llanmalar berildi. Bundan tashqari 2018 yil yozgi dam olish mavsumida institut qoshidagi “Shifokor” dam olish oromgohida 216 xodim bepul oilalari bilan o’z sog’liqlarini tikladilar.
ToshPTI xodimlari kasaba uyushmasi qo’mitasining navbatdagi yig’ilishi (konferenstiyasi ) 2018 yil 13 aprel kuni bo’lib o’tdi. Yig’ilishda kasaba uyushmaning 2264 ta a’zosi nomidan 51 ta delegat ishtirok etdi. Kun tartibida kasaba uyushmaning 2017 yil faoliyati bo’yicha hisoboti tinglandi (ma’ruzachi KU raisi Mannanov A.M.) va 2018-2020 yillarga mo’ljallab tuzilgan jamoa shartnomasi loyihasi muhokama qilindi va tasdiqlandi.
2018 yil 7 may kuni ”9 may Xotira va kadrlash kuni” munosabati bilan bayram tadbiri o’tkazildi va 14 ta faxriylariga bayram sovg’alari berildi.
2018 yil 15 aprel kuni “Istiqlol san’at saroyi” da bo’lib o’tgan “Go’zalsan, betakrorsan Ona Vatanim” nomli konstert dasturiga Respublika «Ona va bola skrining markazi» va Klinika xodimlariga jami 63 ta xodimga bepul chiptalar tarqatildi.
2018 yil 6 mayda Klinikani 39 nafar xodimiga Samarqand shahriga imtiyozli narxlarda 1 kunlik sayohat uyushtirildi.
2018 yil 11-12 may kuni Klinikaning 30 nafar xodimiga “Hamshiralar kuni” munosabati bilan “Alisher Navoiy” nomidagi kinochilar uyida o’tkazilgan tadbirga yo’llanmalar berildi.
2018 yil “1 iyun Bolalarni ximoya kilish kuni” munosabati bilan Klinika xodimlarining farzandlari uchun “Turkiston saroyiga” 300 ta bepul chipta taqdim etildi.

In connection with the day of defenders of the Motherland in our Institute was held a festive event for former employees of the Department. 12 employees were presented with gifts.
On March 8, 110 employees of the clinic, screening center and the Institute were presented with gifts.
93 employees of the Institute of the clinic were provided with financial assistance in accordance with their statements.
To restore the health of employees were given preferential vouchers to places of rest and sanatorium "Turon" (1), "Botanika" (1), "Chortoq" (3), "Oktosh" (3), "Zomin" (2), "Buston" (2), "Chimyon" (2) and family members of 2 employees only 16 employees and 20 employees in "Yunusobod Suu havzasi".
In addition, in the summer season of 2018, 216 employees with their families restored their health at the recreation site "Shifokor" at the Institute.
On April 13, 2018, the regular meeting (conference) of the staff of the Committee of the trade Union TashPMI was held.
The meeting was attended by 51 delegates on behalf of 2264 members of the Trade Union. The report on the activities of the Trade Union for 2017 was listened to in the order of the day (speaker-Chairman of the trade Union) And the draft of the collective agreement for 2018-2019 was discussed and approved.
In may 7, 2018 in connection with the holiday of “Memory and honor” a festive event was held and 14 veterans were given holiday gifts. 63 the staff at the clinic and “Republican screening center of mother and ditya” was issued free tickets to the concert “Go’zalsan, betakrorsan Ona Vatanim” was held at the concert hall “Istiqlol” in the April 15, 2018.
May 6, 2018 for 39 employees of the Clinic was organized a trip to the city of Samarkand on the basis of preferential prices.
In connection with the "day of nurses" may 11-12, 2018 30 employees of the Clinic were given tickets to the house of cinema "Alisher Navoi".
In connection with the “children's day” Clinic staff were given 300 tickets to the concert hall “Turkiston”.