Yangiliklar > Yangiliklar > JSSTdan Antibiotiklarni to'g'ri ishlatish bo'yicha jahon haftaligiga bag’ishlangan tanlov
2018 yil 12 dan 18 noyabr kunlari qadar bo'lib o'tadigan Butunjahon antibiotiklarni to'g'ri qo'llash haftasi arafasida Butunjahon sog'liqni saqlash tashkilotining O'zbekistondagi vakolatxonasi eng yaxshi insho tanlovini o'tkazmoqda.
Inshoning mavzusi: "Antibiotik qarshiligiga qarshi kurash bizning umumiy mas'uliyatimizdir".
Qoidalar va zarur hujjatlar:
1. Har bir ariza talabaning ismi, manzili, telefon raqami va elektron pochta manzilini o'z ichiga olgan titul sahifasidan iborat bo'lishi kerak. Biz siz bilan bog'lanishimiz uchun imkoniyat yaratish kerak.
2. Insholar yuqorida keltirilgan mavzuda yozilishi kerak.
3. Maqolalar "Antiplagiat" tizimida yagonaligi tekshiriladi.
4. Bitta talaba uchun bitta insho.
5. Insholar kamida 250 so'z va 800 dan ortiq emas so'z bo'lishi kerak.
6. Insholar Microsoft Word (.doc yoki .docx) formatida topshirilishi shart. Boshqa har qanday shaklda taqdim etilgan insholar ko'rib chiqilmaydi.
7. Insho o'zbek, rus va ingliz tillarida yozilgan bo'lishi mumkin.
8. Insholar elektron pochta orqali who.contest@gmail.com manziliga yuborilishi kerak.
Sovrinlar:
Birinchi o'rin - Planshet
Ikkinchi o'rin - Fitness tracker (Fitness bilaguzuk)
Uchinchi o'rin - Power bank (Portativ akkumulyator)
Ariza topshirish oxirgi muddati:
Insho topshirishning oxirgi muddati - 2016 yil 14 noyabr, 23:59. Ushbu vaqtdan keyin arizalar qabul qilinmaydi.
Tanlov natijalari 2018 yil 17 noyabrda Antibiotiklarni to'g'ri qo'llash bo'yicha Butunjahon haftaligiga bag'ishlangan anjumanda e'lon qilinadi.
O'tkazilish joyi: Toshkent pediatriya tibbiyot institutining "Axborot Resurs Markazi".
Vaqt: 14:30
Kirish tibbiy oliy o'quv yurtlari talabalari uchun bepul.
Anjumanda "O'zbekistonda antimikrobik dori vositslariga qarshiligi muammosi: yutuqlar, imkoniyatlar va qiyinchiliklar" mavzusidagi taqdimot bilan BSST ADVK (Antimikrobik dori vositalariga qarshilik) bo'yicha milliy koordinatori ishtirok etadi.

News > News > Competition from WHO to World Antibiotic Awareness Week
On the eve of the World Antibiotic Awareness Week, which will be held from 12 to 18 November 2018, the WHO office in Uzbekistan is holding a contest for the best essay.
Theme of the essay: “Countering antibiotic resistance is our shared responsibility”.
Rules and necessary documents:
1. Each application must contain a cover page containing the student's name, address, telephone number and email address. We should be able to contact you.
2. Essays should be written on the topic above.
3. Essays will be checked for uniqueness in the Antiplagiat system
4. One essay per student.
5. Essays must be at least 250 words and no more than 800 words.
6. Essays MUST be submitted in Microsoft Word format (.doc or .docx). Essays presented in any other format will not be considered.
7. The essay can be written in Uzbek, Russian and English.
8. Essays should be emailed to who.contest@gmail.com
Prizes:
First place - Tablet
Second place - Fitness tracker (Fitness bracelet)
Third place - Power bank (Portable Battery)
Application Deadline:
The deadline for submitting an essay is 23:59 November 14, 2018. Later applications are not accepted.
The results of the competition will be announced at the conference dedicated to the World Week of correct use of antibiotics on November 17, 2018.
Venue: Akhborot Resource Markazi, Tashkent Pediatric Medical Institute.
Time: 14:30.
Admission is free for students of medical universities.
The conference will feature a WHO national focal point on AMR (Antimicrobial Resistance) with a presentation on the theme: “The Problem of Antimicrobial Resistance in Uzbekistan: Achievements, Opportunities and Challenges”.