Yangiliklar > Yangiliklar > Yangiyo’l tumanidagi umumiy o’rta ta’lim muassasalariga ToshPTI o’quv ishlari buyicha prorektorining tashrifi
2018 yil 21 noyabr' kuni  Toshkent Pediatriya tibbiyot instituti O’quv ishlari bo’yicha prorektori Q.N.Haitov Yangiyo’l tumanidagi 31 - maktabning  5, 6, 7 -sinf o’quvchilari bilan  uchrashuv-muloqot o’tkazdi.
xaitov 1
O’quv ishlari bo’yicha prorektori Q.N.Haitov so’zga chiqib, mamlakatimiz ahlining, ayniqsa yoshlarimizning dunyoviy, ilmiy, ahloqiy salohiyatini yuksaltirish, ularda yurt istiqloliga sadoqat, ijtimoiy-ma’naviy va siyosiy muhitni yanada sog’lomlashtirish, hamda kelajakda o’zlari qiziqqan kasbga yo’naltirish,  jumladan shifokorlik kasbiga qiziqtirish haqida gapirib o’tdi.
xaitov 2
Institutning tashkil topishi, faoliyati, erishgan yutuqlari, fakul'tetlar, institutda ko’p yillar faoliyat ko’rsatgan professor-o’qituvchilar, fahriy shifokorlar, iqtidorli talabalar Davlat stipendiantlari haqida hamda institutda talabalarni bilm olishlari uchun amalga oshirilayotgan ishlar, o’quv binosi hududida yangi qurilgan Simulyatsiya markazi, Axborot–resurs markazi va shu kabi yangiliklarni aytib o’tishdi.

News > News > Visit of the Vice-Rector for Academic Affairs of Tashkent pediatric medical institute to the school in Yangiyul district
November 21, 2018 Vice-Rector for Academic Affairs of the Tashkent Pediatric Medical Institute K.N. Khaitov held a meeting with students of the 5,6,7 classes of the 31st school of Yangiyul district.
xaitov 1
Vice-Rector for Academic Affairs of the Tashkent Pediatric Pediatric Institute KNHaitov spoke about the importance of expanding the world view, increasing the scientific and moral potential of the people of the country, especially young people, loyalty to the country, improving the social, spiritual and political environment, as well as choosing the profession of interest to the profession of doctor.
xaitov 2
Also, the meeting was told about the organization, activities, achievements, faculties, professors, teachers, honorary doctors, talented students, TashPMI State Fellows, and about the work carried out in order to improve the quality of education provided to university students, the newly built Simulation Center, Information Center resources, etc.