Yangiliklar > Yangiliklar > Xorijda ta’lim olish va ilmiy faoliyat bilan shug‘ullanish uchun grantlar
Yevropa mamlakatlarida talabalar, magistrlar, doktorantlar va oliy o'quv yurtlarining ma’muriyati xodimlari uchun ta’lim grantlari.
Vengriya Hukumati talabalar, magistrlar, doktorantlar va OTM ma’muriyati xodimlar uchun grant dasturini e’lon qildi.
Grant mablag‘lari 2019/2020 o‘quv yilidan boshlab ajratiladi hamda unga o‘qish va yashash uchun to‘lovlar, oylik stipendiya va tibbiy sug‘urta kiradi.
Onlayn ariza topshirishning oxirgi muddati: 2019 yil 15 yanvar
Ruminiya OTMlarida 2019/2020 o‘quv yilidan boshlab magistratura va doktoranturada grant asosida o‘qish uchun tanlov e’lon qilinadi.
Grant dasturi davomida nomzodlar bepul o‘qish va talabalar turar joyida yashash, oylik stipendiyalar (magistrlar uchun 75 yevro, doktorantlar uchun 85 yevro) bilan ta’minlanadi.
Ta’lim rumin tilida olib boriladi. Rumin tilini bilmaydigan nomzodlar uchun bir yillik til o‘rganish kurslari taklif etiladi.

Новости > Новости > Гранты на обучение и научную деятельность зарубежом
Гранты на обучение в европейских странах для студентов, магистров, докторантов и руководящих сотрудников высших учебных заведений.
Правительство Венгрии объявляет о грантах для студентов, магистров, докторантов и руководящих сотрудников высших учебных заведений.
Грантовые средства будут выделены сначала 2019/2020 учебного года, которые подразумевают оплату расходов на проживание, ежемесячную стипендию и медицинское страхование.
Последний срок подачи онлайн заявок: 15 января 2019 года
Объявляется конкурс на обучение в магистратуре и докторантуре в высших учебных заведениях Румыний на грантовой основе в 2019/2020 учебном году.
Согласно программы гранта, победителям будет дана возможность бесплатного обучения и проживания в студенческом общежитии (кампусе), а также будет выделяться ежемесячная стипендия (для магистров - 75 евро, для докторантов - 85 евро).
Обучение будет вестись на румынском языке. Для тех, кто не владеет румынским языком будут предложены одногодичные языковые курсы по изучению данного языка.