2019 yil 14-15 yanvar kunlari Toshkentda "Universitetlar va xalqaro reytinglar: strategiyani yaratish" nomli birinchi xalqaro anjuman bo'lib o'tadi. Tadbir Toshkent irrigatsiya va qishloq xo'jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining (TIQXMMI) anjumanlar-zallarida bo'lib o'tadi.
Tadbir O'zbekiston Respublikasi Oliy va o'rta maxsus ta'lim vazirligi (OO'MTV), QS University Rankings (QS), Elsevier, Toshkent irrigatsiya va qishloq xo'jaligini mexanizatsiyalashtirish muhandislari instituti (TIQXMMI), Markaziy Osiyo va Janubiy Kavkazdagi qishloq xo'jaligi universitetlari rivojlanish konsorsiumi (CASCADE) lar tomonidan tashkil etildi.

On January 14-15, 2019, the First International Conference “Universities and International Ratings: Strategy Formation” will take place in Tashkent. The event will be held in the conference halls of the Tashkent Institute of Irrigation and Agricultural Mechanization Engineers (TIIIMS).
The event was organized by the Ministry of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan (MHSSE), QS University Rankings (QS), Elsevier, Tashkent Institute of Irrigation and Agricultural Mechanization Engineering (TIIIMS), Central Asian and South Caucasus Consortium of Agricultural Universities for Development (CASCADE).