2019 yil 14-15 yanvar kunlari Toshkentda "Universitetlar va xalqaro reytinglar: strategiyani yaratish" nomli birinchi xalqaro anjuman bo'lib o'tadi. Tadbir Toshkent irrigatsiya va qishloq xo'jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining (TIQXMMI) anjumanlar-zallarida bo'lib o'tadi.
Tadbir O'zbekiston Respublikasi Oliy va o'rta maxsus ta'lim vazirligi (OO'MTV), QS University Rankings (QS), Elsevier, Toshkent irrigatsiya va qishloq xo'jaligini mexanizatsiyalashtirish muhandislari instituti (TIQXMMI), Markaziy Osiyo va Janubiy Kavkazdagi qishloq xo'jaligi universitetlari rivojlanish konsorsiumi (CASCADE) lar tomonidan tashkil etildi.

Новости > Новости > Первая международная конференция «Университеты и международные рейтинги: формирование стратегии»
14-15 января 2019 года в Ташкенте состоится Первая международная конференция «Университеты и международные рейтинги: формирование стратегии». Мероприятие будет проходить в конференц-залах Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства (ТИИИМСХ).
Организаторами мероприятия являются Министерство высшего и среднего Специального образования Республики Узбекистан (МВССО), QS University Rankings (QS), Elsevier, Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства (ТИИИМСХ), Центрально азиатский и Южно-Кавказский консорциум сельскохозяйственных университетов для развития (CASCADE)