Mustaqillik darslari
2-sentyabr kuni "Xorijiy tillar pedagogika va psixologiya" kafedrsida xam mustaqillik darslari bo'lib o'tdi. Kafedra o'qituvchilari O'zbekistonning 24 yillik mustaqil taraqqiyoti yo'lida turli soxalarda qo'lga kiritilgan yutuq va natijalari to'g'risida talabalarga atroflicha ma'lumotlar berdilar. taqdimotda bugungi va ertangi xayotimizning eng ustuvor yo'nalishlarini o'zida mujassam etgan, mamlakatimiz va xalqimizning kelajagi, uning ravnaqini belgilab beradigan I.Karimovning "Ona yurtimiz baxt iqboli va buyuk kelajagi yo'lida xizmat qilish-eng oliy saodatdir" nomli kitobi asos qilib olindi. Kelajak avlodimizning sog'lom va barkamol ulg'ayishlari uchun ko'rsatilyotgan g'amxo'rlik, kelajakda xar jixatdan kamolotga erishgan, sog'lom fikrli va zamonaviy avlodning yuzaga kelishi uchun zamin yaratilganligi xaqida ma'ruzani katta qiziqish bilan qa'bul qildilar.

Independence lessons
Independence lessons took place at Foreign languages, pedagogy and psychology department on the 2nd of September.The professorial and teachers staff told about success, that took place in our country for 24 years of independence, and, it was marked by the President I.A.Karimov in his book “The service to the development of our Motherland is the high level of pleasure”. It was taken as the base. The young people must be healthy, all-round educated.They thanked for the given possibility all their dreams to be come true.The report was listened with great interest by everybody.