Malaka oshirish kurslaridan keyingi taasurotlar
2015-2016 o'quv yilida, O'zbekiston Respublikasi Prezidentining "O'zbekiston Respublikasi Oliy ta'lim raxbarlarini va pedagok xodimlarini malakasini oshirish to'g'risidagi" farmoniga asosan 12 iyul 2015 yil 4732 sonli qarori bilan "Xorijiy tillar, pedagogika va psixologiya"kafedrasi katta o'qituvchisi Nabiyeva.D.R malaka oshirish kurslarida qatnashdi. Kurs 288 soatdan iborat va ma'ruza xamda amaliyot. Darslar quyidagi tartibda olib borilgan: O'zbekiston Respublikasi Prezidenti asarlari, Huquqiy normativ xujjatlar, Tizimli taxlil, Zamonaviy pedogigik texnologiyalar, Ingliz tilini zamonaviy metodlar bilan o'qitish xamda Amaliy ingliz tili.Ma'ruzalarni O'zbekiston Davlat jaxon tillari universiteti, Prezident Akademiyasi, Yuridik universitet, Milliy universitet professor o'qituvchilari o'tkazishdi. Ma'ruzadan tashqari amaliy mashg'ulotlar o'tkazildi. Kursning asosiy bosqichlaridan bittasi amaliyot edi. Bunda tinglovchilar xar xil kafedralar bilan tanishishdi. Jumladan, "Til tarixi va grammatikasi" kafedrasi bilan. Kafedrada ochiq dars o'tkazildi va xisobot topshirildi. Yakuniy tekshiruv "on-line" testi asosida o'tkazildi. Reja bo'yicha berilgan mavzu asosida atestatsiya prezentatsiya shaklida o'tkazildi. Kurs xamma uchun muvaffaqiyatli va foydali bo'ldi.

Первые впечатления после курсов ФПК
2015-2016 учебном году, в связи с указом Президента Республики Узбекистан О мерах переподготовки и повышения квалификации ППС и руководителей ВУЗов Республики Узбекистан от 12 июля 2015 года номером 4732, от кафедры Иностранные языки, педагогика и психология на курсы была отправлена старший преподаватель кафедры Набиева Д.Р. Курс составляет 288 часов лекционных, практических занятий по следующим дисциплинам: Произведения Президента Республики Узбекистан, Правовые и нормативные документы, Педагогическая компетенция, Использование ИКТ в преподавании, Системный анализ, Инновационные пед. технологии, Современные методы преподавания английского языка, а также Практический английский язык.Лекции читали преподаватели из Уз ГУМЯ, Академии президента, Юридического Университета, Национального Университета. Кроме лекций проводились семинарские занятия, которые заканчивались контрольными заданиями по самостоятельной работе, тестами.На занятиях по ИКТ преподаватель познакомила слушателей с работой электронного учебника, что очень заинтересовало всех слушателей.Очень важный этап курса практика. Здесь слушатели посещали занятия на различных кафедрах, в частности на кафедре Грамматики и истории язык, затем проводились открытые занятия с отчетами о них.Итоговый контроль проводился в виде теста on-line, после чего слушатели сдавали устную аттестацию в виде защиты темы проектной работы. Курс прошёл успешно и полезно.