11-12 may kunlari Samarqand Davlat chet tillari institutida “Ingliz tili ” fanidan talabalar Respublika fan olimpiadasi bo’lib o’tdi. Olimpiada 4 bosqichda bo’lib o’tdi. 1bosqich- Listening, 2 bosqich-Film,3 bosqich- Test 4bosqich- Speaking. Bu olimpiadada ToshPti 403 DI guruh talabasi Aripova Maftuna ishtirok etib, tibbiyot oliygohlari bo’yicha saralashda 4-o’rinni egalladi.

11-12 мая в Самаркандском Государственном институте иностранных языков состоялась Республиканские олимпиада по английскому языку в 4 этапа:1этап-прослушивание, 2этап-просмотр фильма, 3этап-тестирование, 4этап-говорение. Арипова Мафтуна студентка 403гр ди ТашПМИ приняла участие в олимпиаде. Среди медицинских институтов она заняла 4 место.