Ilm-fan – 2020” milliy rivojlanish dasturi
“Ilm-fan 2020” milliy rivojlanish dasturi Maqsad “Ilm-fan-2020” milliy rivojlanish dasturiga muvofiq Jamoat salomatligi va sog’liqni saqlashni boshqarish kafedrasi professor-o‘qituvchilari tomonidan Jamoat salomatligi va sog’liqni saqlashni boshqarish bo’yicha ma’lumotlar bazalarini kengaytirish va yanada rivojlantirish Ro’yhatdan o’tish. Jamoat salomatligi va sog’liqni saqlashni boshqarish kafedrasining barcha 17 ta xodimlari Scopus halqaro ilmiy-texnik ma’lumotlar bazasidan ro’yxatdan o’tgan Mutaxassislik bo’yicha yuklab olingan ma’lumotlar. Jamoat salomatligi va sog’liqni saqlashni boshqarish kafedrasining barcha xodimlari Scopus va Science Direct halqaro ilmiy-texnik ma’lumotlar bazasidan mutaxassislik bo’yicha avgust oyida 80 , sentaybrda 132,oktaybrda 496ta ma’lumotlar yuklab olgan. Yuklab olingan maqolalar qo’llaniladi: 1. “Yuqumli kasaliklar-ijtimoiy-gigienik muammo” – talabalarga dars berish jarayonida qo’llaniladi. 2. “Emigrantlarning sogligi” – ilmiy maqola yozishda qo’llaniladi. 3. “Sog’liqni saqlashda menejment” – magistrlik dissertastiya ishida qo’llaniladi. 4. “Sog’liqni saqlashda marketing” - PhD dissertastiya ishida qo’llaniladi. 5. “Menejment hamshiralik ishida” - talabalarga dars berish jarayonida va yangi dastur tuzishga qo’llaniladi. 6. “Statistika tibbiyota” – interaktiv usul tuzish uchun qo’llaniladi.7.“Soglom turmush tarzining gigienik asoslari.”-talabalar bilan maqola yozishda foydalaniladi. 8. “Tuproq gigienasi, axoli yashash joylarini tozalash sistemalari”-interaktiv usullarda foydalaniladi. 9. “Ovqatlanish gigienasi. Odam organizmi sutkalik enegiya sarfini xisoblash. Ratsional ovqatlanishning gigienik asoslari “-talabalar bilan tezislar yozishda foydalaniladi. 10. “Noepidemik kasalliklar”-darslik tuzishda foydalaniladi.

Программа «Наука 2020»
Национальная программа развития науки «Наука 2020» Цель Расширение и дальнейшее совершенствование базы данных по общественному здравоохранению и управлению здравоохранением со стороны кафедры «Общественного здоровья и управление здравоохранением» в соответствии с Национальной программой развития «Наука 2020», Зарегистрация. Все 17 сотрудников кафедры «Общественного здоровья и управление здравоохранением» зарегистрированы в Международной научно-технической базе данных Scopus Данные загружаются по специальностям. Все сотрудники в августе загрузили 80 пункта , в сентябре132, 496 в октябре, на основе международной научно-технической базы данных Scopus . Загруженные статьи: 1. «Инфекционные болезни болезни - социально-гигиеническая проблема» - используется в процессе обучения студентам. 2. «Здоровье эмигрантов» - для публикации статей. 3. «Управление здоровьем» - используется для написания магистерской диссертации. 4. «Маркетинг в здравоохранении» - используется для написания кандидатской диссертации. 5. «Менеджмент в сестринском деле» - для разработки новой программы для студентов. 6. «Статистическая медицина» - для создания интерактивных методов студентам. 7. «Гигиенические принципы здорового образа жизни» - будут использоваться для написания статей со студентами. 8. «Гигиена почвы, системы очистки на уровне сообщества» - для создания интерактивных методов на практических занятиях. 9. «Гигиенические основы рационального питания "- используется для публикации тезисов. 10. «Ноэпидемические заболевания»- используется для преподавания на практических занятиях.