Ilmiy maqolalarning Ihtiboslik darajasi
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018 yil 5 iyundagi "Oliy ta'lim muassasalarida ta'lim sifatini oshirish va ularning mamlakatni kompleks isloh qilishda faol ishtirokini ta'minlash bo'yicha qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risida" gi Farmoni va O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 27 iyuldagi Farmoni "O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining Qarori iqtisodiyot tarmoqlari va tarmoqlar mutaxassislarini o'qitish sifatini oshirishda sektorlarning ishtirokini yanada kengaytirish maqsadida quyidagi ishlar amalga oshirilmoqda: - "Fan-2020" milliy taraqqiyot dasturi departamentida "SCOPUS" mas'uliyati cheklangan jamiyati rahbari A. Sodiqova tayinlandi. ; Kafedraning barcha a'zolari SCOPUS seminarida qatnashib, ular tomonidan yuklab olinadi va chop etiladi. Hozirgi kunda 500 dan ortiq nashrlarni joylashtirish va tadqiqotlarni kafedra xodimlari qo'llab-quvvatlamoqda. - kafedra mudiri, professor Iskandarova Sh.T. va Kursk davlat tibbiyot universiteti gigiena kafedrasi professori, Chernix A.M. va boshqalar "Ijtimoiy-gigienik monitoring va risklarni boshqarish" bo'yicha qo'llanma ishlab chiqdi. Kafedra professor-o'qituvchilari va professor-o'qituvchilarining xalqaro ilmiy-texnik ma'lumotlar bazasidan foydalanish uchun yaratilgan shart-sharoitlar, xalqaro va 20 ta etakchi ilmiy jurnallarda nashr etilgan. 2 ta monografiya va 2 ta darslik tayyorlandi. "Google Scholar" kafedrasida 12 nafar professor-o'qituvchining asarlari keltirilib, Google Scholar akademiyasida kafedra xodimlari soni 132 taga etdi. Кafedrada 12 nafar xodimini Google Scholar-da iqtiboslik qilinadi. Kafedra xodimlari GoogleScholar akademiyasida 2018 yilda jami 132 ta maqoladan iborat.

Cited by scientific staff members
Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated June 5, 2018 “On additional measures to improve the quality of education in higher education institutions and ensuring their active participation in comprehensive reforms of the country” and the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated July 27, 2017 “Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan“ On Measures to further expand the participation of sectors of the economy and sectors in improving the quality of training of specialists ” At the department for the national development program "Science 2020", A. Sadykova, responsible for SCOPUS, was appointed. ; All members of the department participated in the SCOPUS seminar, which is downloaded and published by them. Currently, more than 500 publications are uploaded, and research is supported by the staff of the department. - Head of the Department, Professor Iskandarova Sh. T. and Professor, Department of Hygiene, Kursk State Medical University, Chernykh A.M. and others prepared a guide on “Socio-hygienic monitoring and risk management”. - The conditions created by the department for the use of international scientific and technical databases of department staff, the scientific results of professors and teachers, were published in international and 20 leading scientific journals. 2 monographs and 2 textbooks were prepared. The works of 12 members of the department in Google Scholar are cited. The total quoting of the staff of the department in the Google Scholar Academy was 132 articles.