Ilmiy maqolalarning Ihtiboslik darajasi
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018 yil 5 iyundagi "Oliy ta'lim muassasalarida ta'lim sifatini oshirish va ularning mamlakatni kompleks isloh qilishda faol ishtirokini ta'minlash bo'yicha qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risida" gi Farmoni va O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 27 iyuldagi Farmoni "O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining Qarori iqtisodiyot tarmoqlari va tarmoqlar mutaxassislarini o'qitish sifatini oshirishda sektorlarning ishtirokini yanada kengaytirish maqsadida quyidagi ishlar amalga oshirilmoqda: - "Fan-2020" milliy taraqqiyot dasturi departamentida "SCOPUS" mas'uliyati cheklangan jamiyati rahbari A. Sodiqova tayinlandi. ; Kafedraning barcha a'zolari SCOPUS seminarida qatnashib, ular tomonidan yuklab olinadi va chop etiladi. Hozirgi kunda 500 dan ortiq nashrlarni joylashtirish va tadqiqotlarni kafedra xodimlari qo'llab-quvvatlamoqda. - kafedra mudiri, professor Iskandarova Sh.T. va Kursk davlat tibbiyot universiteti gigiena kafedrasi professori, Chernix A.M. va boshqalar "Ijtimoiy-gigienik monitoring va risklarni boshqarish" bo'yicha qo'llanma ishlab chiqdi. Kafedra professor-o'qituvchilari va professor-o'qituvchilarining xalqaro ilmiy-texnik ma'lumotlar bazasidan foydalanish uchun yaratilgan shart-sharoitlar, xalqaro va 20 ta etakchi ilmiy jurnallarda nashr etilgan. 2 ta monografiya va 2 ta darslik tayyorlandi. "Google Scholar" kafedrasida 12 nafar professor-o'qituvchining asarlari keltirilib, Google Scholar akademiyasida kafedra xodimlari soni 132 taga etdi. Кafedrada 12 nafar xodimini Google Scholar-da iqtiboslik qilinadi. Kafedra xodimlari GoogleScholar akademiyasida 2018 yilda jami 132 ta maqoladan iborat.

Цитируемость научных статьей сотрудников
Указ Президента Республики Узбекистан от 5 июня 2018 года «О дополнительных мерах по повышению качества образования в высших учебных заведениях и обеспечение их активного участия в комплексных реформах страны» и Постановление Президента Республики Узбекистан от 27 июля 2017 года " Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему расширению участия секторов экономики и секторов в повышении качества подготовки специалистов», исполняются: - На кафедре по национальной программе развития «Наука 2020» назначен ответственный за SCOPUS Садыкова А.А. ; все сотрудники кафедры участвовали в семинаре SCOPUS, который загружается и публикуется ими. В настоящее время загружено более 500 публикаций, а научные исследования поддерживаются сотрудниками кафедры. - заведующий кафедрой, профессор Искандарова Ш.Т. и профессор кафедры гигиены Курского государственного медицинского университета Черных А.М. и другие подготовили руководство «Социально-гигиенический мониторинг и управление рисками». - Условия, созданные отделом по использованию международных научно-технических баз данных сотрудников кафедры, научные результаты профессоров и преподавателей, были опубликованы в международных и 20 ведущих научных журналах. Было подготовлено 2 монографии и 2 учебника. На кафедре цитируются работы 12 сотрудников кафедры в Google Scholar.Общая цитируемость сотрудников кафедры в академии Google Scholar составила 132 статей .