Samarqanddagi konferensiyа
30 noyabrdan 1 dekabrgacha Samarqand shahridagi "Xalq salomatligi, sog'liqni saqlashni tashkil qilish va boshqarish" kafedrasi xodimlari xalqaro ishtirokida ilmiy-amaliy konferensiyada ishtirok etdilar. Konferentsiya "Tibbiyotda innovatsion texnologiyalar" mavzusida bo'lib o'tdi. Konferentsiya Samarqand davlat tibbiyot institutida bo'lib o'tdi

a conference in Samarkand
From November 30 to December 1, employees of the department "Public Health, Organization and Management of Health Care" in the city of Samarkand participated in a scientific-practical conference with international participation. The conference was on the theme "Innovative technologies in medicine." The conference was held at the Samarkand State Medical Institute.