Ro'yxatga olish shakli
"Fan - 2020" shartnoma asosida Gollandiya kompaniyasi O'zbekiston Respublikasi Elsevier va oliy ta'lim vazirligi, bo'lim professor prepodovatelsky dermatologiya (100%) resurs Scopus va fan Direct yilda ro'yxatga olingan o'rtasida imzolangan
milliy dasturi "Fan - 2020" doirasida ma'lumotlar bazasiga kirish oshirish kafedra fakultet ilmiy-tadqiqot faoliyatining samaradorligini oshirish, zamonaviy ilmiy adabiyot va ta'lim resurslari davlatlar rivojlangan.
Yuklab olingan fayllar
120 maqolalar bolalarda allergik, autoimmun teri kasalliklari, skleroderma, psoriaz va soch to'kilishi yo'nalishi bo'yicha, shu jumladan, bolalarda teri kasalliklar bo'yicha yuklab olindi.
Yuklandi materiallari patent qidiruv va tezislar yordamchilari Nabiyeva DD, HH Ahrarov, Mun AV uchun ishlatiladi va Bobojonov O.A. hamda fakultet tomonidan tayyorlangan maqolalarni yozish uchun. materiallar Ba'zi talaba magistratura professor Abdullaev, shunday emasmi foydalanish hisoblanadi va eshak. Bababekova NB magistrlik dissertatsiyalarini tayyorlashda.

On the basis of the agreement "Science 2020" signed between the Netherlands company Elsevier and the Ministry of Higher Education of Uzbekistan, the teaching staff of the Department of Dermatovenereology (100%) were registered in the resource Scopus and Science Direct
goal
Within the framework of the national program "Science 2020", increasing the effectiveness of research activities of the faculty by expanding access to the database, modern scientific literature and educational resources of developed countries.
Downloaded files
120 articles were downloaded for skin diseases in children, including allergic dermatoses, autoimmune skin diseases, scleroderma, psoriasis and alopecia in children.
The downloaded materials will be used for patent searches and in the thesis of the assistants Nabiyeva DD, Ahrarov HH, Mun AV and Babadjanov OA, as well as for writing articles prepared by the faculty. Part of the material will be used by students of the master's degree of professor M. Abdullaev. and ass. Bababekova NB in the preparation of master's theses.