PhD dissertatsiyasi aprobatsiyasi
2018 yil 30 avgustda kafedra va kasalxona xodimlari yig'ilishida Gospital bolalar xirurgiyasi kafedrasi mustaqil izlanuvchisi Ro'zmatov Izzatbek Baxtiyorovichning “Chaqaloqlarda omfalotseleni tashxislash va jarrohlik davolash usulini takomillashtirish” mavzusidagi PhD dissertatsiyasi aprobatsiyasi bo'lib o'tdi. Yig'ilish xulosasiga binoan taqrizchilar tomonidan dissertatsiya ishi yuzasidan ko'rsatilgan ba'zi kamchiliklar bartaraf etilgach ilmiy ishni yoqlashning keyingi bosqichlariga tavsiya etildi.

Approbation of the PhD thesis
August 30, 2018 successfully passed the procedure approbation PhD dissertations of the competitor of the department of hospital pediatric surgery Ruzmatova Izzatbek Bakhtiyarovich on "Improving the diagnosis and surgical treatment of omphalocele in newborns." According to the conclusion of the public discussion, the conference concluded that after correcting the remarks, the thesis can be submitted to the next stage of the protection of this work.