PhD dissertatsiyasi aprobatsiyasi
2018 yil 3 sentyabr kafedra va kasalxona xodimlari yig'ilishida Gospital bolalar xirurgiyasi kafedrasi mustaqil izlanuvchisi Eshqobilov Shukurali Davlatmurotovichning “Chaqaloqlarda qizilo’ngach atreziyasi diagnostikasi va xirurgik davo natijalari” mavzusidagi PhD dissertatsiyasi aprobatsiyasi bo'lib o'tdi. Yig'ilish xulosasiga binoan taqrizchilar tomonidan dissertatsiya ishi yuzasidan ko'rsatilgan ba'zi kamchiliklar bartaraf etilgach ilmiy ishni yoqlashning keyingi bosqichlariga tavsiya etildi.

Approbation of the PhD thesis
September 3, 2018 successfully passed the procedure for approbation of the PhD thesis of the candidate of the Department of Hospital Pediatric Surgery Eshkabylova Shukurali Davlatmuratovich on "Improving the diagnosis and results of surgical treatment of atresia of the esophagus in newborns." According to the conclusion of the public discussion, the conference concluded that after correcting the remarks, the thesis can be submitted to the next stage of the protection of this work.