Kafedra yangiliklari
Kafedra majlisi bo‘lib o‘tdi, unda "Bolalar xirurgiyasi" – 14.00.35 yo‘nalishi bo‘yicha 1-kurs magistratura rezidentlarining magistrlik dissertatsiyalari mavzularini tasdiqlash masalalari ko‘rib chiqildi. Munozara davomida magistrlar magistrlik dissertatsiyasining rejalashtirilgan mavzusi bo‘yicha tadqiqot maqsadlari, vazifalari va uslublari haqida xabar berishdi, so‘ralgan savollarga javob berishdi.

A cathedral meeting was held at which issues of approval of the master's theses by the residents of the 1 st year master course in the field of "Pediatric Surgery" - 14.00.35 were considered. During the discussion, the masters reported on the goals, objectives and methods of research on the planned topic of the master's thesis, answered questions asked.