JICAning yangi volontyori ToshPTI innovatsiya markazida faoliyatini boshlashi munosabati bilan, 2019 yil 7 may kuni ToshPTI innovatsiya markazida Yaponiya Xalqaro Hamkorlik Agentligi (JICA)ning volontyorlik dasturi bo’yicha koordinatorlari – Odilxon Hasanov, Kamidate Bunsei, shuningdek JICAning volontyori, yuqori malakali injener va axborot texnologiyalari bo’yicha mutaxassis – janob Mori Yasuyuki bilan uchrashuv o’tkazildi.
Ushbu uchrashuvda JICAning volontyori – janob Mori Yasuyukining ToshPTI innovatsiya markazida volontyorlik faoliyatini tashkillashtirish masalalari muhokama qilindi. Janob Mori Yasuyuki o’zi haqida ma’lumot berdi, hamda ToshPTI innovatsiya markazi xodimlari bilan, faoliyat uchun ajratilgan xona va shart-sharoitlar bilan tanishtirildi, shuningdek qiziqtirgan barcha savollariga javob oldi.

В связи с началом деятельности нового волонтера JICA, 7 мая 2019 года в инновационном центре ТашПМИ прошла встреча Инновационного Центра с координаторами по программе волонтеров Японского Агентства Международного Сотрудничества (JICA) - Одилхоном Хасановым и Камидатэ Бунсэи, а также непосредственно с новым волонтером JICA, высококвалифицированным инженером и специалистом в области ИТ – господином Мори Ясуюки.
На встрече были обсуждены вопросы по организации деятельности нового волонтера JICA– господина Мори Ясуюки в инновационном центре ТашПМИ. Господин Ясуюки дал информацию о себе и был ознакомлен с представителями Инновационного центра ТашПМИ, с помещением и условиями деятельности, а также получил ответы на все интересующие вопросы.
В соответствии с соглашением, с 7 мая 2019 года волонтер JICA – господин Мори Ясуюки начинает свою деятельность в инновационном центре ТашПМИ.