2015-yil 22-26 iyun kunlari tashkil etilgan “Tibbiyot sohasida ilg’or kompyuter va internet texnologiyalari, zamonaviy tibbiyot kommunikatsion texnologiyalari” bo’yicha 48 soatlik kurs (6, 7, 8 va 10 modullar)
4-Guruh
O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2014 yil 15 iyuldagi №247 qarori “O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining sog’liqni saqlash, ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish masalalari Kompleksining Tayanch O’quv Markazida” 2015-yil 22-26 iyun kunlaridagi o’quv guruhi. Kursning to’rtinchi guruh mutaxassislari soni 17 nafardan iborat bo’lib, Respublikaning barcha viloyatlaridan jalb etilgan.
O’quv dasturining oxirgi kunida ham yakuniy test (Post test) olindi. Kurs yakunida mutaxassislarga o’qish jarayoni qanchalik maqul kelgani, yutuq kamchiliklari haqida so’rovnoma (Evaluation survey) olindi, so’rovnomada dars jarayoni juda samarali olib borilganlini 90% da, mutaxassislar o’qish jarayonini yana davom ettirishni 100% da baholashdi va o’zlarining o’quv jarayoni haqida ijobiy fikrlarini yozib bildirishdi. Yakuniy testda qatnashganlar bilim darajalari bilan o’z ballariga ega bo’lishdi. Kursni muvffaqiyatli yakunlagan mutaxassislar Tayanch O’quv Markazi tomonidan munosib taqdirlanib ularga Sertifikatlar topshirildi.

22-26 June 2015 was held a 48-hour training course on “Advanced computer and Internet technology, modern medical communication technologies (6, 7, 8 and 10 modules)
4-Group
According to the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan №247 dated 15 July 2014 in the Core training Center of the Complex Cabinet Ministers of the Republic of Uzbekistan on the issues of Health, ecology and the protection of the environment at the Tashkent pediatric medical Institute from 22 to 26 June 2015 was trained 4 group of specialists.
22.06.2015
Fourth group of the training course consisted of 17 experts from all regions of the Republic. This course is conducted 3 trainers: I.P. Vikhrov, A.A. Omonov, Q.N. Tursunbaev. The course participants during 5 days studied 6, 8, 7, and 10 modules on: 6-module "Computer Work", 7-module "Work on the text and its processing", 8-module "Working in a spreadsheet, the 10-module "Work on the presentation”.
22-26.06.2015
At the end of training was also conducted final test (Post-test), which determined the percentage of the comprehensibility of the course. At the end of the course among specialists conducted a survey (Evaluation survey) how much they liked the course, what are the strengths and weaknesses of the course. According to the survey, 90% of participants are satisfied that they participated in this training, 100% of participants would like to continue their education and their positive ideas were presented in written form. All participants who successfully completed the course and received more than 70 points has been issued a certificate of completion and a certificate of proficiency in ICT technologies.