ToshPTI EC Erasmus+ ning TECHREH moliyaviy maqullangan loyihasini qo’lga kiritdi
515 dan ziyod tushgan buyurtmalar ichidan Qo’mita tomonidan mablag’ bilan ta’minlashda tavfsiya etish uchun 140 loyihalar tanlab olindi, shu jumladan 12ta O’zbekiston OTMlari qatnashgan loyihalar, ulardan 4 tasi milliy loyihalar, 7 tasi Markaziyi Osiyo davlatlari OTMlari bilan hamkorlikda, 1tasi Rossiya davlati OTMlari bilan birgalikdagi loyihalardir. Markaziy Osiyo davlatlari uchun moliyalashtirishga tavsiya etilgan loyihalar soni 23tani tashkil etdi. https://eacea.ec.europa.eu/sites/eacea-site/files/eplus-cbhe-selection-results-by-region.pdf
TECHREH Erasmus+ loyihasi ToshPTI va uning yurtimizdagi hamkorlari ToshPTI Nukus filiali, TATU va uning Qarshi filiali, shuningdek nodavlat o’quv hamkor sifatida O’ROvaO’MTV va RIIATM va tibbiy reabiliatsiya (Semashka nomidagi) Markazi orqali malga oshiriladi.. Loyihaning asosiy vazifasi – magistrik kurslar yaratish va reabilitasiya sohasida ilg’or axborot texnologiyalari qo’llash. Loyiha faoliyatining boshlanishi – 15 oktabr 2015 yil.
Shuni xabar qilamizki, ToshPTI Innovatsiya Markazi loyiha tayyorlash va rasmiylashtirishda ishtirok etgan barchaga o’z minnatdorchiligini bildiradi, hamda loyiha bo’yicha hamkasblarni navbatdagi yangi yutuqlar bilan tabriklaydi.

TPMI has received the approval of the EU programme Erasmus+ funding for the project TECHREH
The innovation center has received the approval of the EU programme Erasmus+ funding for the project TECHREH
From 515 applications by selection Committee recommended for funding 140 projects for all participating countries, including 12 projects with the participation of Uzbek universities, including 4 national project, 7 projects in partnership with the Central Asian countries, and one project in cooperation with Russian universities. Just for all the countries of Central Asia (region 7) selected for funding 23 projects.
https://eacea.ec.europa.eu/sites/eacea-site/files/eplus-cbhe-selection-results-by-region.pdf
From these projects, one project TECHREH will be carried out with the participation of TPMI and its branch in Nukus with partners from TUIT and its branches in Karshi, as well as non-academic partners from MHSSE and RSSPMC and MR. (n. a. Semashko). The main objective of the project is the creation of master courses in the field of information technology and rehabilitation. Start of project activity – October 15, 2015.
This is to inform that the Innovation Centre of Tashkent Pediatric Medical Institute thanks all those who helped in the writing of the project and congratulates colleagues with this new achievement!