O’zbekiston Respublikasi Koreys madaniyat markazi uyushmasi “TINBO”
20 noyabr 2015 yil Axborot texnologiya Toshkent Axborot texnologiyalari kasb-hunar kollejida Yosh avlod 2015 forumi bo’lib o’tdi. Forumda Loyiha rahbarlari: Yun Lyubov Mironovna (“TINBO” raisi, d.x.n), Pak Kan Yun (Koreya Respublikasi va Markaziy Osiyo o’rtasida almashinuv va rivojlanish assotsatsiyasi raisi, Nizomiiy nomidagi toshkent pedagogika universiteti faxriysi fan doktori), kitob muharriri: Kim Vladimir Naumovich va forumda o’z maqolasini taqdim etish uchun bir qator yoshlar ijodkor izlanuvchilar ishtirok etishdi.
Ushbu forumda O’zbekiston bo’yicha turli viloyatlardan va Toshkent Pediatriya Tibbiyot Insttituti Innovatsiya Markazining yosh izlanuvchan hodimlari Daniyarov Rustam va Abduraxmonova Sevara o’zlarining maqolalari bilan qatnashdilar.
Bir qancha yosh ijodkorlarning taqdimotlaridan so’ng Daniyarov Rustam o’z maqolasi bilan so’zga chiqdi. Taqdimot baxs munozalar bilan qizg’in o’tdi.
Forumda har bir ijodkorning maqolalari dolzarb mavzular bilan yoritilgan. Tadbir yakunida Forumda qatnashchilarga sertifikatlar topshirildi.

Форум молодого поколения - 2015,
20 ноября 2015 г в Ташкентском профессиональном колледже информационных технологий состоялся Форум Молодого поколения-2015. На форуме выступили председателями проекта: Юн Любовь Мироновна (председатель НТО “Тинбо”, д.х.н), Пак Кан Юн (Председатель ассоциации по обмену и развитию между Республикой Корея и Центральной Азией, Почетный доктор ташкентского педагогического университета им. Низами), Редактор книги: Ким Владимир Наумович, а также молодые ученные, те кто участвовал со своими статями.
На этом форуме из вузов разных регионов Узбекистана и Ташкентского педиатрического медицинского института участвовали со своими статьями также сотрудники из Инновационного Центра ТашПМИ Рустам Данияров и Севара Абдурахманова.
Со своей презентацией выступил и Рустам Данияров. Во время презентации было задано много интересных вопросов и на все получены ответы.
Все статьи на форуме были посвящены актуальным темам. В конце форума каждому участнику дали сертификаты.