ToshPTI va Yaponiyaning JICA tashkiloti vakillari bilan volonter mutaxassis jalb qilish yuzasidan navbatdagi uchrashuvi bo’lib o’tdi
Uchrashuv ToshPTI va Yaponiyaning JICA tashkilot bilan o’rantilgan xamkorlik dasturi bo’yicha ikki tomon vakillari bilan navbatdagi uchrashuv ToshPTI Innovatsiya markazida bo’lib o’tdi. Uchrashuvda xamkorlik dastur bo’yicha navbatdagi katta mutaxassis volonterini jalb qilish va uning zamonaviy bilim ko’nikmalarini Innovatsiya markazida tadbiq etish haqida muhokama qilindi. Shu bilan birga JICA tomonidan ajratilgan katta mutaxassis volonterini tarjimai xoli, ish tajribasi va ToshPTI tomonidan ish sharoitlar muhoka qilindi.
JICA tomonidan ajratilgan katta mutaxassis volonterini 2017 yil 20-fevraldan so’ng ToshPTI Innovatsiya markazida ish faoliyatini boshlashi va ish faoliyatini 2 yil davomi etishi belgilandi.

Meeting in the Innovation center of Tashkent pediatric medical Institute under the existing partnerscom project with the Japanese organization JICA
Meeting in the Innovation center of Tashkent pediatric medical Institute under the existing partnership project with the Japanese organization JICA.
On 10th January 2017 took place another meeting with the Japanese organization of JICA in the Innovation center of Tashkent pediatric medical Institute under the existing partnership project. The meeting discussed the involvement of another senior specialist volunteer on the project and use its experience in the activities of the Innovation center of Tashkent pediatric medical Institute. In the same number discussed his autobiography, work experience and working conditions in TashPMI a dedicated senior specialist volunteer from JICA. Prior to the meeting it was decided to recruit senior specialist volunter from JICA in the Innovation center with 20 February 2017 and continue their work the next 2 years.