ToshPTI va Yaponiyaning JICA tashkiloti vakillari bilan volonter mutaxassis jalb qilish yuzasidan navbatdagi uchrashuvi bo’lib o’tdi
Uchrashuv ToshPTI va Yaponiyaning JICA tashkilot bilan o’rantilgan xamkorlik dasturi bo’yicha ikki tomon vakillari bilan navbatdagi uchrashuv ToshPTI Innovatsiya markazida bo’lib o’tdi. Uchrashuvda xamkorlik dastur bo’yicha navbatdagi katta mutaxassis volonterini jalb qilish va uning zamonaviy bilim ko’nikmalarini Innovatsiya markazida tadbiq etish haqida muhokama qilindi. Shu bilan birga JICA tomonidan ajratilgan katta mutaxassis volonterini tarjimai xoli, ish tajribasi va ToshPTI tomonidan ish sharoitlar muhoka qilindi.
JICA tomonidan ajratilgan katta mutaxassis volonterini 2017 yil 20-fevraldan so’ng ToshPTI Innovatsiya markazida ish faoliyatini boshlashi va ish faoliyatini 2 yil davomi etishi belgilandi.

Встреча в Инновационном центре ТашПМИ по существующему портнерскому проекту с Японской организации JICA
10 января 2017 года состаялась очередная встреча с Японской организацией JICA в Инновационном центре ТашПМИ по существующему партнерскому проекту. На встрече обсуждалось привлечение очередного старшего специалиста волонтёра по проекту и использование его опыта работы в деятельности Инновационного центра ТашПМИ. В том же числе обсуждалась его автобиография, рабочий опыт и условия работы в ТашПМИ выделенного старшего специалиста волонтёра от JICA. Предворительно на встрече было решено привлечь к работе старшего специалиста волантёра от JICA в Инновационном центре с 20- февраля 2017 года и продолжать свою рабочую деятельность следующие 2 года.