ToshPTI va Yaponiyaning JICA tashkiloti vakillari va jalb etilgan katta volonter mutaxassisi bilan uchrashuvi bo’lib o’tdi
2017 yil 20 fevralda ToshPTI va Yaponiyaning JICA tashkilot bilan o’rnatilgan xamkorlik dasturi bo’yicha ikki tomon vakillari va jalb etilgan volonter mutaxassi janob Kenichi Tezuka bilan uchrashuv ToshPTI Innovatsiya markazida bo’lib o’tdi. Uchrashuvda xamkorlik dastur bo’yicha navbatdagi jalb etilgan katta mutaxassis janob Kenichi Tezuka volonterini bilan tanishuv qismi va ikki tomonni ish faoliyat yuzasidan qiziqtirgan savol javoblar almashildi. Jumladan ToshPTI ish faoliyati hamda Innovatsiya markazi faoliyati, shart sharoitlar, ichki tartib va qonun qoidalar haqida ma’lumot berilib kelishib olindi.
JICA tomonidan ajratilgan katta mutaxassis volonterini 2017 yil 21-fevraldan boshlab ToshPTI Innovatsiya markazida o’z ish faoliyatini boshladi.

Встреча в Инновационном центре ТашПМИ с представителями Японской организации и привлечённым старшим специалистом-волонтёром
20 февраля 2017 года состаялась встреча в Инновационном центре ТашПМИ с Японской организацией JICA и привлечённым старшим специалистом-волонтёром Господином Кеничи Тузука. На встрече состаялось знакомство с очередным специалистом из Японии Кеничи Тезука по партнерскому проекту, а также обменялись интересующимися вопросами и ответами о рабочей деятельности обеих сторон.
В том числе проинформировали внутреннем распорядке и рабочей деятельности ТашПМИ и Инновационного центра. Выделенный старший волонтер специалист от JICA начел рабочую деятельность 21 февраля 2017 года в Инновационном центре ТашПМИ.