ToshPTI Innovatsion markazida JICA Yaponiya tashkiloti bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2017 yil 27 noyabr kuni ToshPTI Innovatsion markazida JICA Yaponiya tashkiloti bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Ishtirokchilar: ToshPTI – Innovatsion markazining direktori Sh.P.Ashirbaev, bo`lim boshligi I.P.Vikhrov. JICA – volontyor Tezuka Kenichi, volontyor dasturi koordinatori O.Khasanov,volontyor dasturi koordinatori Kamidate Bunsei.
Uchrashuv vaqtida, Tezuka Kenichi volontyorlarining faoliyatlari bilan bog‘liq masalalar ko‘tarildi, shuningdek, Tezuka Kenichi volontyorini 1 haftada 1 marta Toshkent Islom Universitetiga AKT bo‘yicha o‘qituvchi sifatida jalb etish masalasi muhokama qilindi. 2019 yilga yangi volontyorga talabnoma. Tezuka Kenichi volontyorining faoliyati, uning Innovatsion markazda qaysi loyihalarga jalb qilinganligi o‘qib eshittirildi.
Barcha masalalarning muhokamasidan keyin, koordinator Tezuka Kenichi volontyorining ish joyi bilan tanishdi, volontyor esa o‘z navbatida, o‘z ishlayotgan loyiha bilan koordinatorni tanishtirdi.
Uchrashuv yakunida, tomonlar bir birlariga minnatdorchilik bildirib va samarali ishlashni tilab, xayrlashdilar.

Meeting in the Innovation center of Tashkent pediatric medical Institute with a representative of the Japanese organization JICA
On November 27, 2017 in the Innovation Center of TashPMI held a meeting with the Japanese organization JICA.
The participants: TashPMI - the head of innovation center Sh. P. Ashirbaev, head of department I.P.Vikhrov, JICA – volunteer Tezuka Kenichi, volunteer program coordinator O.Khasanov, volunteer program coordinator Kamidate Bunsei.
During the meeting, issues related to the work of the Tezuka Kenichi volunteer were raised, and the issue of attracting Tezuka Kenichi volunteer as an ICT teacher was discussed once a week at the Tashkent Islamic University. Application for a new volunteer for 2019.
It was announced the activities of Tezuka Kenichi volunteer in which projects he was involved in the innovation center. After discussing all issues, the coordinator got acquainted with the workplace of Tezuka Kenichi volunteer, in turn the volunteer acquainted the coordinator with the project he is currently working on.