ToshPTI Innovatsion markazida JICA Yaponiya tashkiloti bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2017 yil 27 noyabr kuni ToshPTI Innovatsion markazida JICA Yaponiya tashkiloti bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Ishtirokchilar: ToshPTI – Innovatsion markazining direktori Sh.P.Ashirbaev, bo`lim boshligi I.P.Vikhrov. JICA – volontyor Tezuka Kenichi, volontyor dasturi koordinatori O.Khasanov,volontyor dasturi koordinatori Kamidate Bunsei.
Uchrashuv vaqtida, Tezuka Kenichi volontyorlarining faoliyatlari bilan bog‘liq masalalar ko‘tarildi, shuningdek, Tezuka Kenichi volontyorini 1 haftada 1 marta Toshkent Islom Universitetiga AKT bo‘yicha o‘qituvchi sifatida jalb etish masalasi muhokama qilindi. 2019 yilga yangi volontyorga talabnoma. Tezuka Kenichi volontyorining faoliyati, uning Innovatsion markazda qaysi loyihalarga jalb qilinganligi o‘qib eshittirildi.
Barcha masalalarning muhokamasidan keyin, koordinator Tezuka Kenichi volontyorining ish joyi bilan tanishdi, volontyor esa o‘z navbatida, o‘z ishlayotgan loyiha bilan koordinatorni tanishtirdi.
Uchrashuv yakunida, tomonlar bir birlariga minnatdorchilik bildirib va samarali ishlashni tilab, xayrlashdilar.

Встреча в Инновационном центре ТашПМИ с представителем Японской организации JICA
На встрече участвовали: со стороны ТашПМИ: директор инновационного центра Ш.П.Аширбаев, начальник отдела И.П. Вихров. Cо стороны JICA: волонтёр инновационного центра от JICA Tezuka Kenichi, координатор по программе волонтёров О.Хасанов, координатор по программе волонтёров Kamidate Bunsei
Во время встречи были подняты вопросы, связанные сдеятельностью волонтёра Тезука Кеничи (Tezuka Kenichi), также был обсужден вопрос о привлечении волонтёра Тезука Кеничи (Tezuka Kenichi) в качестве преподавателя по ИКТ в неделю 1 раз в Ташкентском Исламском Университете. Заявка на нового волонтёра на 2019 год. Была озвучена деятельность волонтера Тезука Кеничи (Tezuka Kenichi), в какие проекты он был привлечён в инновационном центре.
После обсуждения всех вопросов координатор ознакомился с рабочим местом волонтёра Тезука Кеничи (Tezuka Kenichi), в свою очередь волонтёр ознакомил координатора с проектом, над которым он сейчас работает.