2017-yil 06-10 mart kunlari Toshkent Pediatriya Tibbiyot Instituti Innovatsiya Markazida institut professor-o’qituvchilarini AKT hamda chet tillari bo’yicha bilim malakalarini (ko’nikmalarini) aniqlash bo’yicha sertifikatlash test sinovlari o’tkazildi.
Toshkent Pediatriya Tibbiyot Institutining professor-o’qituvchilarni malakalarini oshirish istiqbolli chora tadbiriga asosan axborot kommunikatsiya texnologiyalari sohasi va chet tillari bo’yicha bilim malakalari (ko’nikmalarini) aniqlash yuzasidan sertifikatlash test sinovlari o’tkazildi.
Davlat Test Markazi hamda Toshkent Pediyatriya Tibbiyot Instituti ma’muriyati talabiga ko'ra yuqori malakali bilim ko'nikmalarini egallash bo'yicha minimal B1/B1 darajasi belgilangan.
Natijalarga asosan test sinovlarida yetarli darajani yig’a olmagan professor-o’qituvchilarga malaka oshirish yuzasidan seminar-treninglar o’tkaziladi.
Sertifikatlash test sinovlarida qatnashgan va baholash darajasiga ega bo’lgan barcha professor-o’qituvchilarga tegishli sertifikatlar taqdim etiladi. Ya’ni qoniqarli bilim ko’nikmalari egallash bo’yicha minimal A1 darajasiga ega bo’lgan professor o’qituvchilarga ham tegishli sertifikatlar taqdim etiladi.
Test sinovlarida yetarli baholash darajasini yig’a olmagan professor o’qituvchilarga sertifikatlar taqdim etilmaydi.

06-10 March 2017 in the Innovation Center of Tashkent Pediatric Medical Institute held a certification test, to determine levels of knowledge of Professor-teachers TPMI ICT skills and foreign languages.
In the framework of the strategy of preparation professor-teachers of Tashkent pediatric medical Institute on advanced training in ICT skills and foreign languages were conducted by the certification tests. According to the requirement of State Testing Center and the administration of Tashkent pediatric medical Institute a minimum level of proficiency in the above skills is B1/B1.
In this regard, all the professor-teachers, which failed to gain this level will undergo seminars and trainings to enhance skills.
All professor-teachers who took part in the certification test will be issued the relevant certificates, if they reach at least a minimum of level A1. The professor-teachers, which failed to gain this level, the certificate will not be issued.