Barcha talabalar diqqatiga!
“Sog’lom bola yili” Davlat dasturining 29-bandiga asosan Oliy ta’lim muassasalari talabalari o’rtasida “Sog’lom bola yili” davlat dasturini men qanday tushundim” mavzusida insholar tanlovi o’tkazilishi boshlandi.
Tanlovning asosiy maqsadi-yoshlar tarbiyasida sog’lom turmush tarzi, uning jamiyatda tutgan o’rni va “Sog’lom bola yili” davlat dasturining faoliyatini targ’ib qilish orqali yoshlarimizni har tomonlama barkamol etib tarbiyalash, ularning iqtidorlarini namoyish etishlari uchun shart-sharoitlar yaratish, mustaqil va erkin fikrga ega iste’dodli yoshlarni qo’llab-quvvatlashdan iborat.
2014 yilning 23 apreliga qadar institut bosqichi o’tkaziladi va I-o’rinni egallagan talabalar Respublika bosqichida ishtirok etish uchun tavsiya etiladi.
Tanlovning Respublika bosqichi g’oliblari Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining maxsus diplomi, faxriy yorliqlari hamda quyidagi miqdorda pul mablag’lari bilan rag’batlantiriladi.

Attention, to all students!
On the basis of the 29th point of the State program "Year of the healthy child" began the competition of compositions among students on the subject "As I Understand the State Program "Year of the healthy child ".
The main aim of competition is to call youth for a healthy lifestyle, to bring up it comprehensively developed to create conditions for manifestation of its abilities in "Year of the healthy child", and also to support independently and freely conceiving youth.
Till April 23, 2014 1 place of competition on institute will take place and winners will be directed on the Republican stage.
Winners of the Republican stage will be encouraged with diplomas the Ministry of higher and secondary specialized education laudable reading and writing, and also the following monetary prizes: