“Zulfiyaxonim qizlari”
2014 yil 22 aprel kuni Toshkent Pediatriya tibbiyot institutida Xotin-qizlar qo’mitasi boshlang’ich tashkiloti tomonidan “Zulfiyaxonim qizlari” mavzusida uchrashuv-muloqot o’tkazildi.
Uchrashuvga “Shuhrat” medali sovrindori, taniqli aktrisa Dilnoza Kubaeva taklif etildi.
Uchrashuvda “Zulfiya” nomidagi Davlat mukofoti Yunusobod tumani bosqichi sovrindori, Pediatriya fakulteti 3-kurs talabasi Sharipova Diyora hamda 47-Xalqaro Mendeleev olimpiadasi g’olibasi, Tibbiy pedagogika va davolash ishi fakulteti 1-kurs talabasi Qurbonova Muborakxon o’z ijod va faoliyatlari to’g’risida taqdimot qildi.
“Shuhrat” medali sovrindori taniqli aktrisa Dilnoza Kubaeva talaba-qizlarga ijodi to’g’risida batafsil ma’lumot berdi hamda talaba-qizlar tomonidan taqdim etilgan savollarga javoblar berildi.

“Девушки Зульфияханим”
22 апреля 2014 г. В ТашПМИ по инициативе Женского Совета института была проведена встреча-семинар на тему «Девушки Зульфияханим».
В мероприятии приняла участие знаменитая актриса, обладательница медаля «Шухрат» Дилноза Кубаева.
С докладом и презентацией выступили студентка 3 курса Педиатрического факультета Шарипова Диёра - победительница городского этапа Государственной награды «Зулфия» и студентка 1 курса факультета Лечебное дело Курбонова Муборакхон - победительница 47-Международной олимпиады Менделеева.
Актриса Дильноза Кубаева рассказывала студентам о своем творческой деятельности и в конце ответила на все интересующие вопросы слушателей.