2014 yil 26 noyabr kuni Toshkent Pediatriya tibbiyot institutida O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi, Xalq deputatlari viloyat, tuman, shahar Kengashlariga bo’lib o’tadigan saylovlar to’g’risida siyosiy-xuquqiy targ’ibot tadbiri o’tkazildi.
Tadbirda O’zbekiston RespublikasiOliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputati, Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo’mitasi a’zosi A.Raxmonov, Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining Ma’naviy-axloqiy tarbiya boshqarmasi boshlig’i o’rinbosari Z.Karimov, Toshkent Davlat iqtsodiyot universiteti Falsafa kafedrasi mudiri A.Muxtorov, Toshkent Davlat iqtsodiyot universiteti O’zbekiston tarixi kafedrasi mudiri N.N.Qodirovlar mavzu bo’yicha ma’ruza va taqdimotlar qildi.
Shu bilan birga, ma’ruzalar davomida institut professor-o’qituvchilari va talabalar o’zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, mutaxassislar javoblarini oldilar.

Выборы – зеркало демократии!
26 ноября 2014 г. в ТашПМИ было проведено политико-правовое мероприятие по выборам народных депутатов, проходящих в Законодательную Палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан, облостные, районные, городских Советы.
В мероприятии участвовали депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, член комитета обороны и безопасности Рахмонов А., заместитель начальника управления Духовно-нравственного воспитания Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан Каримов З, заведующий кафедрой Философии Ташкентского государственного экономического университета А.Мухторов, заведующий кафедрой Истории Узбекистана Ташкентского государственного экономического университета Н.Кадыров, они выступили с докладами по теме.
Вместе с тем, во время мероприятия преподаватели и студенты обращались к специалистам с вопросами, интересующими их, и получили необходимую информацию.