“Diniy ekstremizm va uning zararli oqibatlari”ni oldini olish, “Giyohvandlikka qarshi kurashish”
2015 yil 10 fevral kuni Toshkent Pediatriya tibbiyot institutida O‘zbеkistоn Rеspublikаsi Vаzirlаr Mаhkаmаsi huzuridagi nаrkоtiklаr nаzоrаti bo‘yichа milliy ахbоrоt-tаhlil mаrkаzi xodimi A.V.Mokiy, Toshkent shahar IIBB TB bo'lim boshlig'i M.Raxmatullaev va Toshkent shahar IIBB TB tergovchisi A.Fozilovlar ishtirokida “Diniy ekstremizm va uning zararli oqibatlari”ni oldini olish, “Giyohvandlikka qarshi kurash” samaradorligini oshirish maqsadida profilaktik tadbir o’tkazildi.
Tadbirda professor-o’qituvchilar, fakul'tetlar bo’yicha ma'naviyat va ma'rifat ishlariga mas'ullar, “Kamolot” YoIH boshlang'ich tashkiloti faollari hamda 200 nafar talabalar ishtirok etdi.
Tadbir davomida talabalar bergan savollarga mutaxassislar tomonidan hayotiy misollar asosida javoblar berib o'tildi.

10 февраля 2015 года в Ташкентском педиатрическом медицинском институте в целях повышения эффективности профилактических работ против религиозного экстремизма и его вредных последствий, против наркомании проводилось профилактическое мероприятие с участием Национальный информационно–аналитический центр по контролю за наркотиками при Кабинете Министров Республики Узбекистана А.В.Макий, начальника отдела следственного упрваления ГУВД г. Ташкента М.Рахматуллаевым и следователем ГУВД г. Ташкента А.Фазиловым.
На мероприятии участвовали ППС (профессора-преподавательский состава), активисты молодёжного движения «Камолот», ответственные за духовно- просветительскую работу по факультетом и 200 студентов.