“Iste’molchilar huquqlari hamisha himoyada”
2015 yil 17 fevral kuni soat 1200da va 1300da Toshkent Pediatriya tibbiyot institutida O’zbekiston Iste’molchilar huquqlarini himoya qilish jamiyatlari federatsiyasi hamkorligida “Iste’molchilar huquqlari hamisha himoyada” mavzusida uchrashuv-muloqot o’tkazildi.
Uchrashuv-muloqotda O’zbekiston Iste’molchilar huquqlarini himoya qilish jamiyatlari federastiyasi Matbuot va axborot bo’limi boshlig’i U.S.Mansurova, Yunusobod tumani “Iste’molchilar huquqlarini himoya qilish jamiyati” raisi V.N.Nazarovlar “Iste’molchilar huquqlarini himoya qilish to’g’risida”gi O’zbekiston Respublikasi Qonunining mazmun-mohiyati hamda amalga oshirilayotgan ishlar to’g’risida ma’lumot berdi.
Uchrashuv-muloqotda professor-o’qituvchilar va talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Uchrashuv-muloqot tafsilotlari “O’zbekiston” telekanalining “Axborot” va “Yoshlar” telekanalining “Davr” informatsion dasturlarida namoyish etildi.

«Права потребителей всегда защищается»
17 февраля 2015г. в ТашПМИ была проведена открытая беседа в сотрудничестве с федерацией обществ защиты прав потребителей Узбекистана на тему «Права потребителей всегда защищается».
В мероприятии выступили начальник отдела прессы и информации федерации обществ защиты прав потребителей Узбекистана Мансурова У.С., председатель общества защиты прав потребителей Юнусабадского района Назаров В.Н., и разъясняя слушателям сущность закона РУз «О защите прав потребителей», а также информировали об осуществляемых мер – по данному направлению.
Подробности мероприятия было продемонстрировано в информационных программах «Ахборот» по телеканалу «Узбекистон» и «Давр» по телеканалу «Ёшлар».