“Iste’molchilar huquqlari hamisha himoyada”
2015 yil 17 fevral kuni soat 1200da va 1300da Toshkent Pediatriya tibbiyot institutida O’zbekiston Iste’molchilar huquqlarini himoya qilish jamiyatlari federatsiyasi hamkorligida “Iste’molchilar huquqlari hamisha himoyada” mavzusida uchrashuv-muloqot o’tkazildi.
Uchrashuv-muloqotda O’zbekiston Iste’molchilar huquqlarini himoya qilish jamiyatlari federastiyasi Matbuot va axborot bo’limi boshlig’i U.S.Mansurova, Yunusobod tumani “Iste’molchilar huquqlarini himoya qilish jamiyati” raisi V.N.Nazarovlar “Iste’molchilar huquqlarini himoya qilish to’g’risida”gi O’zbekiston Respublikasi Qonunining mazmun-mohiyati hamda amalga oshirilayotgan ishlar to’g’risida ma’lumot berdi.
Uchrashuv-muloqotda professor-o’qituvchilar va talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Uchrashuv-muloqot tafsilotlari “O’zbekiston” telekanalining “Axborot” va “Yoshlar” telekanalining “Davr” informatsion dasturlarida namoyish etildi.

"Consumer rights are always protected"
February 17, 2015 in Tashkent pediatric medical Institute was held open conversation in cooperation with the Federation of societies for protection of rights of consumers of Uzbekistan on "Consumer Rights are always protected".
The event was made head of press and information of the Federation of societies for protection of rights of consumers of Uzbekistan Mansurov U. S., Chairman of the society for the protection of the rights of consumers Yunusabad district Nazarov, C. N., and explaining to the audience the essence of the law of the Republic of Uzbekistan "On protection of consumers' rights and informed about the implemented measures in this direction.
Details of the event was shown in the news "Akhborot" channel "Uzbekistan" and "Davr" channel "Yoshlar".