“O’zbekiston xalq shoiri Zulfiya tavalludining 100 yilligi”
2015 yil 18 fevral kuni Toshkent Pediatriya tibbiyot institutida O’zbekiston xalq shoiri Zulfiya tavalludining 100 yilligiga bag’ishlangan adabiy-badiiy kecha bo’lib o’tdi.
Prezidentimizning 2014 yil 31 oktyabrdagi “O’zbekiston xalq shoiri Zulfiya tavalludining 100 yilligini nishonlash to’g’risida”gi qarori ijrosi doirasida Yunusobod tumani hokimligi hamkorligida tashkil etilgan tadbirda taniqli adabiyotshunos olimlar, shoir va yozuvchilar hamda institut professor-o’qituvchilar, talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Kechada O’zbekistonda xizmat ko’rsatgan madaniyat xodimi Muhtarama Ulug’ova, Yunusobod tumani hokimi o’rinbosari, Xotin-qizlar qo’mitasi raisi Nigora Abdurahimova, O’zbekiston xotin-qizlar qo’mitasi eksperti, falsafa fanlari doktori, professor Jamila Shermuxamedova hamda O’zbekistonda xizmat ko’rsatgan jurnalist, yozuvchi Dilbar Saidovalar so’zga chiqib, O’zbekiston xalq shoiri Zulfiyaning hayoti va ijodi to’g’risida batafsil ma’lumotlar berdi.

"100th anniversary of national poet of Uzbekistan Zulfiya".
February 18, 2015. in Tashkent pediatric medical Institute was organized artistic and literary evening dedicated to the 100th anniversary of national poet of Uzbekistan Zulfiya.
The event, organized in cooperation with the local authorities Yunusabad area within the execution of the decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated October 31, 2014 "On celebration of the 100th anniversary of national poet of Uzbekistan Zulfiya, was attended by eminent scientists, literary critics, poets and writers, as well as professorial - teaching staff and students of the Institute.
Speaking at the event, honored worker of culture of Uzbekistan Mohtarama Lugova, Chairman of Women's Committee of Yunusabad district Nigora Abdurahimov, doctor of philosophical Sciences, Professor of Jamila Shermuhamedova, and honored journalist, writer Dilbar Saidov, talked about the life and work of folk poetess Zulfiya.
Students read poems from the work Zulfiya. Winner of the "Nihol" Madina Mumtaz spoke at the evening with their beautiful songs.