2015 yil 1 may kuni Toshkent Pediatriya tibbiyot institutida Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining 2015 yil 15 apreldagi 87-02-868-sonli xati ijrosi bo’yicha “Shu aziz Vatan barchamizniki!” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir o’tkazildi.
Tadbirda O’zbekiston milliy universiteti professori M.Nurmatova, O’zbekistonda xizmat ko’rsatgan artist S.Rametova, O’zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi va shoir M.Mirzo, “O’zbeknavo” estrada birlashmasi xonandasi U.Mahkamboevlar ishtirok etdi.
Tadbir talaba-yoshlarni Vatanga sadoqatli uni asrab-avaylash va mustaqil fikrlaydigan, qat’iy hayotiy e’tiqod hamda qarashlarga ega bo’lgan, milliy mentalitetimizga yot zararli ta’sirlarga qarshi turishga qodir yoshlarni tarbiyalashga qaratilganligi bilan ahamiyatli bo’ldi.

1 мая 2015 года в Ташкентском педиатрическим медицинском институте было организовано мероприятие в связи испольнениях письма Министерства высщего и средного специального образования Республики Узбекистан №87-02-868 от 15 апреля 2015 года на тему: «Шу азаз Ватан барчамизники!»
В мероприятии приняли участие профессор Национальный университет Узбекистана М.Нурматова, заслуженная артистка Узбекистана Саида Раметова, писатель и поэт М.Мирзо, певец эстрадного объединения “Узбекнаво” Умаржон Махкамбоев.
Мероприятие было весьма значительным тем что было направлено воспитанию у молодежи-студентов патриотизма, долга перед Родиной, чувства защиты Родины, развитию свободно мыслящего, имеющего устойчивой жизненной позиции и противостоящего негативному воздействию молодого покаления.