“Betakrorimsan, yagonasan, ona Vatanim - O‘zbekistonim!”
2015 yil 2 sentyabr kuni Toshkent Pediatriya tibbiyot institutida “Betakrorimsan, yagonasan, ona Vatanim – O‘zbekistonim!” shiori ostida “Mustaqillik darslari” o’tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o’rinbosari A.I.Ikramov tashrif buyurib talabalaraga “Mustaqillik darslari” mashg‘ulotlarida “Betakrorimsan, yagonasan, ona Vatanim – O‘zbekistonim!” shiori ostida “Kecha kim edigu, bugun kim bo‘ldik” mavzusida ma‘ruza qilib, bugungi va ertangi hayotimizning eng ustuvor yo’nalishlarini o‘zida mujassam etgan, mamlakatimiz va xalqimizning kelajagi, uning ravnaqini belgilab beradigan Prezidentimiz I.A.Karimovning “Ona yurtimiz baxt iqboli va buyuk kelajagi yo‘lida xizmat qilish – eng oliy saodatdir” nomli kitobining mazmun-mohiyati hususida hamda mamlakatimizning mustaqillik yillarida erishgan yutuqlari, ulkan marralar, bunyodkorlik ishlari, yoshlarga yaratib berilayotgan shart-sharoitlar to‘g‘risidagi fikrlarini bayon etdi.

«Ты неповторимая, единственная, моя Родина — Узбекистан!»
2 сентября 2015 г в ТашПМИ были проведены “Уроки независимости” под лозунгом «Ты неповторимая, единственная, моя Родина – Узбекистан!».
Заместитель Премьер министра Республики Узбекистана А.И.Икрамов прочитал лекцию первокурсникам на урок независимости тему “Кем мы были вчера и кем мы стали сегодня?” Он рассказывал содержание книги Президента А.И.Каримов “Она юртимиз бахт иқболи ва буюк келажаги йулида хизмат қилиш – энг олий саодатдир»”, каторая включает в себе приоритетные направление нашей сегоднешней и завтрашней жизни, определяеть будущее страны и народе. А также изложил свои мнение по поводу достижений независимой страны о великих победа, благоустройствах, об условиях созданных для молодежи.
Подробности «Уроков независимости» были продемонстрированы по информационной программе «Ахборот» телеканала «Узбекистан».