O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2015 yil 9 dekabrdagi F-4576-sonli "Vatan himoyachilari kuniga tayyorgarlik ko‘rish hamda uni o‘tkazish to‘g‘risida”gi Farmoyishi, O’zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirining 2015 yil 12 dekabrdagi 480-sonli buyrug‘i ijrosini ta‘minlash maqsadida “Tayanchim va suyanchim, faxru iftixorimsan, muqaddas Vatan” shiori ostidagi Vatan himoyachilari kuni bayramini nishonlash va uni o‘tkazish chora-tadbirlar rejasi tasdiqlangan.
Shu munosabat bilan 2016 yil 8 yanvar kuni O’zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligining Markaziy harbiy gospitalida "Tayanchim va suyanchim, faxru iftixorimsan, muqaddas Vatan” shiori ostida bayram tadbiri o‘tkazildi.

С целью обеспечения выполнения Постановления №4576 Президента Республики Узбекистан «По подготовкии проведению дня защитников Родины» от 9 декабря 2015 года, приказа №480 Министра Высшего и средне специального образования Республики Узбекистан от 12 декабря 2015 года утвержден план проведения мероприятия по лозунгу “Таянчим ва суянчим, фахру ифтихоримсан, муқаддас Ватан”.
В связи с этим в Центральном военном госпитале при министерстве обороны Республики Узбекистан было проведено праздничное мероприятие по лозунгу “Таянчим ва суянчим, фахру ифтихоримсан, мукаддас Ватан”.