O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirligining 03.03.2016 yildagi 87-01-86-sonli xatiga binoan, 2016 yil 7 mart kuni Toshkent Pediatriya tibbiyot instituti rahbariyati tomonidan Mudofaa vazirligi tizimida xizmat burchini bajarish vaqtida halok bo‘lgan harbiy xizmatchi kichik serjant Narkulov Ruslan G‘afforovichning xonadoniga (Toshkent viloyati, Chirchiq shahri, Profsoyuz ko‘chasi, 51 uy, 33 xonadon) tashrif tashkil etildi.
8 mart Xotin-qizlar kuni bayrami munosabati bilan Narkulov Ruslan G‘afforovichning onasiga institutning esdalik sovg‘asi taqdim etildi.

8 марта «Праздник женщин»
На основе письма №87-01-86 от 03.03.2016 года Министерства высшего средного специального образования Республики Узбекистан 7 марта 2016 года со стороны руководства ТашПМИ был организован визит в дом военнослужащего младшего сержанти Наркулова Руслана Гаффаровича (Ташкентская область, город Чирчик, улица Профсоюза, 51 дом, 33 квартира), который погиб во время испольнение служебной обязанности в системе Министерства Обороны Республики Узбекистан.
В связи с праздником 8 марта матери Р.Г.Наркулова были вручены подарки института.
Об этом визите был освещено в официальном WЕB сайте ТашПМИ, информационном портале “ZiyoNet”, а также в газете «Педиатр» ТашПМИ.