Toshkent Pediatriya tibbiyot institutida 2016 yil 31 oktyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirligining 2016 yil 10 oktyabrdagi 87-03-2905-sonli xatiga binoan, “Giyohvandlik moddalari va unga qarshi kurashish chora-tadbirlarini yanada kuchaytirish to‘grisida”gi mavzuda ma’rifiy uchrashuv o’tkazildi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Narkotik moddalarni nazorat qilish milliy markazi mas‘ul xodimlari X.G.Djalolov, B.G.Ro‘zimurodov, O‘zbekiston Respublikasi MXX xodimi Sh.Sh.Mamasaidov, Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirligi mas‘ul xodimi X.X.Eshov, Toshkent shahar Narkologiya dispanseri vrach-narkologi Yu.I.Allanazarovalar ma‘ruza va taqdimotlari bilan ishtirok etdi.
Tadbir davomida talabalar bergan savollarga mutaxassislar tomonidan hayotiy misollar asosida javoblar berib o’tildi. Tadbir so‘nggida “Narkobiznes - milliardlar keltirgan kulfat” nomli videofilmlar namoyish etildi.

Во исполнение письма Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан № 87-03-2905 от 10 октября 2016 года, 31 октября 2016 года в ТашПМИ было организовано мероприятие на тему “Усиление мер по борьбе с наркотическими веществами”.
В мероприятии приняли участие и выступили с докладами: ответственные сотрудники Национального Центра контроля наркотических веществ при Кабинете Министров Республики Узбекистан Джалолов Х.Г., Рузимурадов Б.Г., сотрудник СНБ Республики Узбекистан Мамасаидов Ш.Ш., ответственный сотрудник Минвуза Республики Узбекистан Эшов Х.Х., врач-нарколог наркологического центра города Ташкента Алланазарова Ю.И.
В заключении был продемонстрирован документальный фильм “Наркобизнес – миллиардлар келтирган кулфат”.