“O‘zbekiston Respublikasi Konstitustiyasi – mamlakat taraqqiyoti va jamiyat farovonligining huquqiy kafolati”
Toshkent Pediatriya tibbiyot institutida Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirligining 29.11.2016 yildagi 87-02-504-sonli xatiga binoan, O‘zbekiston Respublikasi Konstitustiyasining 24 yilligi munosabati bilan o‘tkazilgan “O‘zbekiston Respublikasi Konstitustiyasi – mamlakat taraqqiyoti va jamiyat farovonligining huquqiy kafolati” mavzusida targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi.
Targ‘ibot tadbirida Toshkent davlat yuridik universtitetining o‘qituvchilari K.M.Mehmonov va M.M.Kurbanovlar talaba-yoshlarga mavzu bo‘yicha ma‘lumotlar berdi.

«Конституция Республики Узбекистан – правовая гарантия на прогресс страны и благополучия общества»
На основании письма Министерства высшего и среднего специального образования №87-02-504 от 29.11.2016 г., и в связи с 24 летием Конституции РУз, 13 декабря в ТашПМИ было организовано мероприятие на тему «Конституция Республики Узбекистан – правовая гарантия на прогресс страны и благополучия общества».
На мероприятие были приглашены преподаватели Ташкентского государственного юридического университета К.М.Мехмонов и М.М.Курбонов. Они выступили с содержательными докладами, посвященными к Конституции РУз, и ответили на многочисленные вопросы студентов.