“O‘zbekiston Respublikasi Konstitustiyasi – mamlakat taraqqiyoti va jamiyat farovonligining huquqiy kafolati”
Toshkent Pediatriya tibbiyot institutida Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirligining 29.11.2016 yildagi 87-02-504-sonli xatiga binoan, O‘zbekiston Respublikasi Konstitustiyasining 24 yilligi munosabati bilan o‘tkazilgan “O‘zbekiston Respublikasi Konstitustiyasi – mamlakat taraqqiyoti va jamiyat farovonligining huquqiy kafolati” mavzusida targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi.
Targ‘ibot tadbirida Toshkent davlat yuridik universtitetining o‘qituvchilari K.M.Mehmonov va M.M.Kurbanovlar talaba-yoshlarga mavzu bo‘yicha ma‘lumotlar berdi.

"The Constitution of the Republic of Uzbekistan is the legal guarantee for the country's progress and well-being of society"
On the basis of the letter of the Ministry of higher and secondary special education №87-02-504 from 29.11.2016, and in connection with the 24th anniversary of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, December 13 at the Tashkent pediatric medical Institute hosted an event on the theme "the Constitution of the Republic of Uzbekistan is the legal guarantee for the country's progress and well-being of society."
At the event were invited teachers of the Tashkent state law University K. M. Mehmonov and M. M. Kurbonov. They made informative presentations on the Constitution of the Republic of Uzbekistan, and answered numerous questions from the students.