O‘zbekiston – mustaqil Vatanimiz, milliy armiyamiz faxru g‘ururimiz!
2017 yil 14 yanvar kuni Toshkent Pediatriya tibbiyot instituti tomonidan Sergeli tumanida joylashgan 42277-sonli harbiy qismda "O‘zbekiston – mustaqil Vatanimiz, milliy armiyamiz faxru g‘ururimiz!" shiori ostida bayram tadbiri tashkil etildi.
Bayram tadbirida institutning faol talabalari tomonidan sahna ko‘rinishlari, qiziqarli viktorinalar o‘tkazildi hamda harbiylarga bag‘ishlangan she‘r va qo‘shiqlar ijro etildi. 42277-sonli harbiy qism harbiy xizmatchilariga institutning esdalik sovg‘alari taqdim etildi. Тadbir tafsilotlari “Yoshlar” telekanalining “Davr” informatsion dasturida namoyish etildi.

14 января 2017 года в военной части №42277, находящейся в Сергелинском районе, со стороны ТашПМИ было проведено мероприятие под названием «Узбекистан – наша независимая Родина, национальная армия наша гордость!» В мероприятии активные и творческие студенты института демонстрировали сценические представления, проводили интересные викторины и исполняли песни, стихи, посвященные военным. Военнослужащим военной части №42277 были вручены памятные подарки от имени института.
О подробностях мероприятия было транслировано в информационных программах «Давр» по телеканалу «Ёшлар».