Toshkent pediatriya tibbiyot institutida O‘zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti Islom Karimovning hayot yo’li va boy merosi haqida talabalarga keng tushuntirish ishlari olib borilmoqda.
O‘zbekiston davlatining asoschisi Islom Abdug’anievich Karimovning Vatanimiz ravnaqi, yurtimiz tinchligi va xalqimiz farovonligiga qo‘shgan ulkan hissasi, u kishining sermazmun hayoti va faoliyatining yosh avlod tarbiyasida tutgan o‘rni va ahamiyatini inobatga olib, buyuk davlat va siyosat arbobi tavallud topgan kun 30 yanvar sanasini munosib nishonlash hamda O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirining 2017 yil 19 yanvardagi 22-sonli buyrug‘ida belgilangan vazifalar ijrosini ta‘minlash maqsadida 30 yanvar kuni institutda O‘zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti Islom Karimovning hayot yo’li va boy merosi haqida talabalarga keng tushuntirish ishlari olib borildi.
O‘tkazilgan tadbirda talaba-yoshlarga “Mustaqil O‘zbekiston asoschisi” filmi va “Mustaqillik me‘mori” nomli taqdimotlar namoyish etildi.

30 января 2017 года в Ташкентском педиатрическом медицинском институте было организовано мероприятие, посвященное жизненному пути и богатому наследию первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова.
В связи с празднованием дня рождения лидера страны, великого государственного и политического деятеля И.А.Каримова, основоположника государства Узбекистан, исходя из его огромного вклада внесенного миру и благосостояния народа, его роли и значения в воспитании молодого поколения, а также для обеспечения выполнения задач, указанных в приказе Министерства высшего и среднего специального образования №22 от 19 января 2017 года, 30 января была проведена разъяснительная работа, духовно-просветительская беседа за «круглым столом» со студентами о жизненном пути и богатом наследии первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова.
На мероприятии студентам были продемонстрированы фильм «Мустакил Узбекистон асосчиси» и презентация «Мустакиллик меъмори».