Toshkent pediatriya tibbiyot institutida O‘zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti Islom Karimovning hayot yo’li va boy merosi haqida talabalarga keng tushuntirish ishlari olib borilmoqda.
O‘zbekiston davlatining asoschisi Islom Abdug’anievich Karimovning Vatanimiz ravnaqi, yurtimiz tinchligi va xalqimiz farovonligiga qo‘shgan ulkan hissasi, u kishining sermazmun hayoti va faoliyatining yosh avlod tarbiyasida tutgan o‘rni va ahamiyatini inobatga olib, buyuk davlat va siyosat arbobi tavallud topgan kun 30 yanvar sanasini munosib nishonlash hamda O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirining 2017 yil 19 yanvardagi 22-sonli buyrug‘ida belgilangan vazifalar ijrosini ta‘minlash maqsadida 30 yanvar kuni institutda O‘zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti Islom Karimovning hayot yo’li va boy merosi haqida talabalarga keng tushuntirish ishlari olib borildi.
O‘tkazilgan tadbirda talaba-yoshlarga “Mustaqil O‘zbekiston asoschisi” filmi va “Mustaqillik me‘mori” nomli taqdimotlar namoyish etildi.

30 January 2017 at the Tashkent pediatric medical Institute was organized an event dedicated to the life and rich heritage of the first President of the Republic of Uzbekistan Islam Karimov.
In connection with the celebration of the birthday of the country's leader, the great statesman and political figure I. A. Karimov, the founder of the state of Uzbekistan on the basis of its enormous contribution made to peace and the welfare of the people, its role and importance in the education of the young generation, as well as to ensure compliance with the tasks specified in the order of the Ministry of higher and secondary special education №22 of January 19, 2017, January 30 was carried out explanatory work, spiritual and educational conversation at the "round table" with students about the life and rich legacy of the first President of the Republic of Uzbekistan Islam Karimov.
The students were shown the film "Mustakil Uzbekiston asoschisi" and presentation of "Mustakillik memori".