O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 28 fevraldagi “2017 yilgi Navro‘z umumxalq bayramiga tayyorgarlik ko‘rish va uni o‘tkazish to‘g‘risida”gi PQ-2801-sonli qarori hamda O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirining 2017 yil 3 martdagi 119-sonli buyrug‘ida belgilangan vazifalar bo‘yicha 24 mart kuni Toshkent Pediatriya tibbiyot instiutida “Har kunimiz Navro‘z bo‘lsin” shiori ostida bayram tadbiri tashkil etildi.
Institut rektori B.T.Daminov, professor E.A.Tursunov, professor Sh.M.Axmedov va dostent M.F.Fayzievalar institut jamoasini “Navro‘z” bayrami bilan samimiy qutlashdi. Tadbirda institut jamoasiga bayram dasturxoni va milliy taom osh tortiq qilindi.
Tadbirda estrada xonandalari S.Hamraqulov, K.Gafurdjanov, U.Shamsievlar va boshqa yosh ashulachilar tomonidan kuy-qo‘shiqlar ijro etildi.

On the basis of the decision of the President of the Republic of Uzbekistan №2801, dated 28 February 2017 "On the training of popularly of Navruz", and carrying out orders of the Ministry of higher and secondary special education of the Republic of Uzbekistan "119 on March 3, 2017, March 24 in Tashkent pediatric medical Institute was organized a festive event called "Har kunimiz Navruz bulsin"!.
The rector of the Institute B.T.Daminov, Professor E.A.Tursunov, Professor Sh.M.Akhmedov, associate Professor and M.F.Fayzieva congratulated the staff of the Institute on the occasion. The celebration was organized a festive table, and the national dish plov.
I have made a speech at an action with the music turns variety actors S.Hamrakulov, K.Gafurdzhanov, U.Shamsiyev and others.