Professor Saidova Lola Abduvohidovna talaba-yoshlarga O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 4 apreldagi “Xotira va qadrlash kuniga tayyorgarlik ko‘rish va uni o‘tkazish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-2865-sonli Qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta‘minlash va 9 may - “Xotira va qadrlash kuni” bayrami munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti Islom Abdug‘anievich Karimov xotirasiga bag‘ishlab tayyorlagan taqdimotini namoyish qildi.
Tadbirda institutning mehnat faxriylari, dotsentlar N.N.Negmatov va M.A.Fayzievlar ham 9 may - “Xotira va qadrlash kuni” bayramiga bag‘ishlangan ma‘ruzalari bilan ishtirok etishdi.

5 may 2017 in TashPMI was organizovano spiritual and educational event called "Remember the ancestors, a sacred value" with participation of head of the Department of training center of lawyers under the Ministry of law of the Republic of Uzbekistan, doctor of law.N., Professor Lola Saidova.
Based on the decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On the preparation to the day of memory and honor, and his conduct" PP No. 2865 dated April 4, 2017 Professor L. A. Saidovа delivered a speech on 9 may – Day of memory and honor. The event was also attended by veterans of labor associate of the Institute N. N. Nigmatov and M. A. Faiziev. Students were shown a presentation dedicated to the First President of the Republic of Uzbekistan Islam Abduganievich Karimov.