Professor Saidova Lola Abduvohidovna talaba-yoshlarga O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 4 apreldagi “Xotira va qadrlash kuniga tayyorgarlik ko‘rish va uni o‘tkazish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-2865-sonli Qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta‘minlash va 9 may - “Xotira va qadrlash kuni” bayrami munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti Islom Abdug‘anievich Karimov xotirasiga bag‘ishlab tayyorlagan taqdimotini namoyish qildi.
Tadbirda institutning mehnat faxriylari, dotsentlar N.N.Negmatov va M.A.Fayzievlar ham 9 may - “Xotira va qadrlash kuni” bayramiga bag‘ishlangan ma‘ruzalari bilan ishtirok etishdi.

5 мая 2017 года в ТашПМИ было орагнизовано духовно-просветительское мероприятие под названием «Помнить предков – священная ценность» с участием заведующей кафедры центра повышения квалификации юристов при Министерства юриспруденции РУз, д.ю.н., профессора Саидовой Лолы Абдувохидовны.
Исходя из постановления Президента РУз «О подготовке ко дню памяти и почести и его проведении» ПП №2865 от 4 апреля 2017 года профессор Саидова Л.А. выступила с речью посвященной 9 мая – Дню памяти и почести. На мероприятии также участвовали ветераны труда доценты института Н.Н.Нигматов и М.А. Файзиев. Студентам была продемонстрирована презентация посвященной Первому Президенту РУз Исламу Абдуганиевичу Каримову.