O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoevning 2017 yil 22 dekabrda Oliy Majlisga qilgan murojaatnomasi o‘rganilmoqda!
Toshkent pediatriya tibbiyot institutida 2018 yil 12 yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoevning 2017 yil 22 dekabrda Oliy Majlisga qilgan murojaatnomasi mazmun-mohiyatini o‘rganishga bag‘ishlangan seminar o‘tkazildi.
Seminarda institut rektori prof. B.T.Daminov, barcha prorektorlar, fakul‘tetlar dekanlari, kafedra mudirlari, bo‘lim boshliqlari va professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.
Murojaatnomaning mazmun-mohiyatini o‘rganishga bag‘ishlangan seminarlar kafedralarda davom ettirilmoqda.

Обращение в Олий Мажлис от 22 декабря 2017 года Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзияева изучается в ТашПМИ
12 января 2018 года в Ташкентском педиатрическом институте проводился семинар посвященной Обращению Президента Шавката Мирзияева от 22 декабря 2017 года в Олий Мажлис Республики Узбекистан
На семинаре участвовали ректор ТашПМИ проф.Б.Т.Даминов, проректоры, заведующие отделами, деканы факультетов, заведующие кафедр, профессоры, преподаватели.
Семинары посвященные изучению Обращению Президента Шавката Мирзияева в Олий Мажлис Республики Узбекистан продолжается на кафедраах.