29 yanvar kuni Toshkent pediatriya tibbiyot institutida O‘zbekiston Respublikasi Birinchi Prezidenti Islom Karimov tavalludining 80 yilligiga bag‘ishlangan ma‘naviy-ma‘rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zbekiston Xotin-qizlar qo‘mitasi eksperti, professor J.T.Shermuxammedova, “O‘zbekkino” milliy agentligi Toshkent shahar bo‘limi xodimi K.U.Egamberdievlar milliy mustaqilligimiz va zamonaviy davlatchiligimiz asoschisi bo‘lgan Birinchi Prezidentimiz rahnamoligida mamlakatimiz tarixan qisqa davrda ulkan yutuq va marralarni qo’lga kiritib, jahon hamjamiyatidan munosib o‘rin egallagani alohida ta‘kidlandi.
Tadbirda davlat rahbari buyuk siyosatchi va dono islohotchi Islom Karimovning mamlakatimiz mustaqilligi va taraqqiyoti, xalqimiz farovonligi yo‘lida amalga oshirgan ishlari Vatanimiz tarixida o’chmas iz qoldirgani ta‘kidlandi.
Ishtirokchilarga ulug‘ Yo‘lboshchimizning hayoti, faoliyati, yurtimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligini yuksaltirish yo‘lidagi buyuk xizmatlari haqida keng ma‘lumot berildi.

On January 29, 2018 at the Tashkent pediatric medical institute the action devoted to the 80 anniversary of the First President of the Republic of Uzbekistan took place.
Guests of an action, the expert of committee of women of Uzbekistan J.T.Shermukhammedova, perdstavitel of the national agency "Uzbekkino" K.U.Egamberdiyev highlighted the achieved great success of Uzbekistan and taken the worthy place in the international community, for the short historical period, under the leadership of the founder of national independence and the state I.A. Karimov.
On an action especially were emphasized a huge contribution of the great statesman and politician I.A. Karimov on the way of achievement of welfare of the people and independence, development of our country.
Participants at the event obtained the necessary information on life and activity of our President, on his affairs on the way of achievement of welfare of the people