TALABALAR DIQQATIGA! E’LON!
2018 yildan boshlab har yili oliy ta’lim muassasalari talabalari o’rtasida “Yil talabasi” respublika tanlovi o’tkaziladi.
Tanlov quyidagi nominatsiyalar bo’yicha o’tkaziladi:
a) “YILNING O’Z MUTAXASSISLIGI BO’YICHA ENG BILIMDON TALABASI”, bunda talabaning oliy o’quv yurtiga kirgandan boshlab fanlarni o’zlashtirish va o’quv jarayonlardagi ishtiroki va faolligi, chop etilgan maqola va tezislari hamda ularning mazmun-mohiyati, dolzarbligiga oid ishlar ko’rib chiqiladi;
b) “YILNING ENG TASHABBUSKOR TALABASI”, bunda talabaning oliy ta’lim muassasasi, Yoshlar ittifoqi va boshqa jamoat tashkilotlaridagi jamoatchilik ishtiroki, faollik darajasi, namunaviy ishlari, tashkilotchilik qobiliyati va shu asosda o’zi tashkil etgan tadbirlar mazmuni, erishgan yutuqlari ko’rib chiqiladi;
v) “YILNING IXTIROCHI TALABASI”, bunda talaba tomonidan yaratilgan ilmiy ishlar, ixtirolar, innovatsion g’oyalari, ratsionalizatorlik takliflari, ularning yangiligi, dolzarbligi va ilmiy ahamiyati ko’rib chiqiladi;
g) “YILNING SPORTCHI TALABASI”, bunda talabaning sport sohasidagi yutuqlari va erishgan natijalari ko’rib chiqiladi;
d) “YILNING IJODKOR TALABASI”, bunda talabaning san’at, adabiyot, madaniyat va boshqa sohadagi ijodiy ishlari va erishgan natijalari ko’rib chiqiladi.
Tanlovning institut bosqichida ishtirok etish istagini bildirgan talabalar 20 oktyabr kuniga qadar Ma’naviyat va ma’rifat bo’limiga (71-262-34-02) murojaat qilishi lozim.

ВНИМАНИЕ СТУДЕНТЫ! ОБЪЯВЛЕНИЕ!
Начиная с 2018 года каждый год между студентами ВУЗов будет проводится Республиканский конкурс «Студент года»
Конкурс проводится по нижеследующим номинациям:
А) «СТУДЕНТ – САМЫЙ ЛУЧШИЙ ЗНАТОК ГОДА ПО СВОЕЙ СПЕЦИАЛЬНОСТИ»- в нем рассматриваются уровень усвоения предметов, участие и активность в учебном процессе, суть и актуальность изданных тезисов и статей со дня поступления студента в ВУЗ.
б) «СТУДЕНТ-ЛУЧШИЙ ИНИЦИАТОР ГОДА» в нем рассматриваются общественное участие студента в деятельности “Союза молодёжи”и в других общественных организациях, его (её) уровень активности , образцовые работы, организаторские способности и суть мероприятий организованных им на этой основе и достижения.
в) «СТУДЕНТ-ИЗОБРЕТАТЕЛЬ ГОДА»- в немрассматриваются созданные студентом научные работы, изобретения, инновационные идеи, рационализаторские предложения, их новизна, актуалность и научное значение.
г) «СТУДЕНТ-СПОРТСМЕН ГОДА», в нем рассматриваются успехи и достижения в сфере спорта.
д) «СТУДЕНТ-ТВОРЕЦ ГОДА», в нем рассматриваются творческие работы и достижения в сфере искусства, литературы, культуры и в других сферах.
Студенты желающие участвовать на этапе института должны обратиться до 20 октября в отдел “Маънавият ва маърифат” (71-262-34-02).