Tel.: +998 71 262-34-03 Faks: +998 71 262-33-14
2018/2019 o'quv yili uchun xorijiy fuqarolar uchun bakalavriatga talabnomalar 2018 yil 20-avgustgacha qabul qilinadi.
ToshPTI bakalavriatiga xorijiy fuqarolarni qabul qilish test sinovlarisiz, suhbat natijalari bo’yicha va reyting tizimi asosida to’plangan ballarni hisobga olgan holda amalga oshiriladi. ToshPTI bakalavriatida o’qish uchun hujjatlarni topshirgan xorijiy fuqarolar ularning ta’lim yo’nalishi bo’yicha bilim darajasini, kasbiy moyilligi va motivatsiyasini, umumiy intellektual va ma'naviy-axloqiy darajasini aniqlash uchun suhbatdan o’tadilar. Talabalarning o'qishi chet el fuqarolari uchun qonun hujjatlarida nazarda tutilgan shartnoma asosida amalga oshiriladi va rus va o'zbek tillarida olib boriladi. Talabalarning o'qishi xorij fuqarolari uchun qonun hujjatlarida ko'zda tutilgan to’lov-shartnoma asosida amalga oshiriladi va rus va o'zbek tillarida olib boriladi.
Bugungi kunda Toshkent pediatriya tibbiyot instituti (ToshPTI) O'zbekiston Respublikasida «Pediatriya ishi» yo’nalishi bo’yicha asosiy oliy ta'lim muassasasi maqomiga ega va nafaqat respublikada, balki O’rta va Markaziy Osiyodagi eng nufuzli muassasalardan biri hisoblanadi. Talabalarning o’quv jarayonlari ToshPTIning asosiy binosida, ToshPTI klinikasida, shuningdek yetakchi ilmiy va amaliy tibbiyot markazlarida, ko'p tarmoqli klinikalar va poliklinikalarda joylashgan klinik bazalarda bo’lib o’tadi. ToshPTIda bakalavrlar va magistrlarni tayyorlash kunduzgi ta’lim asosida amalga oshiriladi. Institutda 4 ta fakultet mavjud: Pediatriya, Davolash, Tibbiy-pedagogika, Tibbiy-biologiya va Oliy Hamshiralik bo'limi. Institut haqida batafsil ma'lumot olish uchun http://www.tashpmi.uz/ saytiga tashrif buyuring.
Bakalavriat dasturiga qabul qilish uchun zarur bo'lgan hujjatlarning minimal to'plami:
• Rektor nomiga ariza;
• Pasport nusxasi;
• Tarjimai hol (CV);
• Notarius tomonidan tasdiqlangan attestat (rus yoki o'zbek tilida);
• 086U shakldagi tibbiy ma’lumotnoma yoki umumiy sog'liqni saqlash ng sert-ri;
• O'zbekiston Respublikasi OITS markazidan tibbiy ma'lumotnoma.
• 503-shakl yoki yashash joyidan ma’lumotnomaga teng bo’lgan hujjat;
• 3,5 x 4,5 hajmdagi 6 ta fotosurat.
Shuningdek, hujjatlarni elektron shaklda (PDF) interdep@tashpmi.uz elektron manziliga yuborish mumkin.
Yoki 20 avgustiga qadar bo’lgn muddatgacha xorijiy abituriyentlar hujjatlarni asl nusxasini qabul komissiyasiga shaxsan taqdim etishlari va suhbatdan o’tishlari lozim.

Tel.: +998 71 262-34-03 Fax: +998 71 262-33-14
Applications for the bachelor's degree in the 2018/2019 academic year from foreign citizens will be accepted until August 20, 2018.
Admission of foreign citizens to the bachelor's degree at TashPMI is carried out without conducting test examinations, according to the results of the interview and taking into account the points scored according to the rating system. Foreign citizens who have submitted documents for bachelor's degree at TashPMI are interviewed to determine the level of their knowledge appropriate to the direction of education, professional inclination and motivation, the general intellectual and spiritual-moral level. Training of students is carried out on a fee-contract basis, stipulated by the legislation for foreign citizens, and is conducted in Russian and Uzbek languages.
Currently Tashkent pediatric medical institute (TashPMI) has the status of a basic higher educational institution in the field of pediatric medicine in the Republic of Uzbekistan and is one of the most prestigious institutions not only in the republic, but also in the Central Asia. The students are trained in the main body of TashPMI, TashPMI clinic, as well as clinical bases located in the leading scientific and practical medical centers, multidisciplinary clinics and polyclinics. In TashPMI, bachelors and masters are trained in full-time studies. There are 4 faculties in the institute: Pediatrics, General medicine, Medical-pedagogical, Medical-biological and the Department of Higher Nursing. For more information about the institute, please visit http://www.tashpmi.uz
The minimum package of documents required for admission to the bachelor’s degree program:
• Application addressed to the rector;
•Copy of the passport;
• Autobiography (CV);
• Certificate attested by a notary in Russian or in Uzbek;
• Medical certificate – form-086U or certificate about general health;
• Medical certificate from the AIDS Center of Uzbekistan, form 503 or the equivalent of a certificate of residence;
• Photography 3.5 x 4.5 - 6 pcs.
Documents can also be submitted in electronic form (PDF) by sending an e-mail to interdep@tashpmi.uz.
Or, till August 20, foreign applicants must wrestle the originals of documents and pass an interviw.